PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Krauszów

Kultura

„Matka lo Jezuska w XXI w.”

Czwartek, 21 stycznia 2010 r.
Autor: Celina Błaszczyk

„Matka lo Jezuska w XXI w.”Jasełka, wspólne przedsięwzięcie Szkoły Podstawowej w Krauszowie i zespołu "Podhalanie" z Ludźmierza zostały wystawione 16 stycznia 2010 r. w Remizie OSP w Krauszowie. Wśród zaproszonych gości pojawili się ks. Prałat Tadeusz Juchas i sekretarz Gminy Nowy Targ Maria Ligęza. Autorka scenariusza i reżyser przedstawienia Renata Lipkowska szukała odpowiedzi, czy w XXI w. można znaleźć Maryję i rodzinę dla Jezusa.


Nasz spektakl może być swoistym rachunkiem sumienia. Zmusza do zastanowienia, co jest w życiu najważniejsze. „Nie wozne przecie, w którym zyjemy wieku. Jak ta sanujemy drugiego, co koło nos go Bóg postawiył, to tak jako by my sanowali i samego Jezusa. Bo tak po prowdzie, to Jezus nie narodził sie ino roz. Co roku ku Wom przychodzi. Casym moze go ani nie poznajecie abo łobojyntie mijocie.”. Oczywiście, nie brak też i humoru. Jeśli dodamy do tego wspaniałą grę aktorską uczniów SP Krauszów (Renata Lipkowska), śpiewy i tańce zespołu „Podhalanie” z Ludźmierza (Anna Szczęch, Stanisław Łukaszczyk, Włodzimierz Majerski), kolędy (Celina Błaszczyk), to jest to naprawdę świetne przedstawienie.
Zapraszamy również 24 stycznia 2010 r. na godzinę 14.00 do Domu Podhalan w Ludźmierzu. Dochód z przedstawienia w całości zostanie przekazany na leczenie Kubusia Nowaka.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Magnes Folk na lodówkę XMagnes Folk na lodówkę XMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Grafika Folk w ramce IGrafika Folk w ramce IGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł
  • Spinka góralska XVSpinka góralska XVMetalowa spinka góralska w kolorze srebrnym z wizerunkiem jelonka w kolorze złotym. Ręcznie wykonana. Szerokość 7 cm, długość (z przekolacem) 19,5 cm.
    180 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.