PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Krościenko n.D.

Zaproszenia

Finał festiwalu Pieniny-Kultura-Sacrum

Sobota, 13 sierpnia 2016 r.
Autor: Bożena Soliwoda

Finał festiwalu Pieniny-Kultura-SacrumKoncert finałowy wieńczący siódmą edycję Letniego Festiwalu „Pieniny-Kultura-Sacrum” będzie należał do międzynarodowej obsady. Po raz pierwszy w Polsce, właśnie w Pieninach, przy organach zasiądzie znakomity koreański organista Jisung Kim, który zaprezentuje współczesną muzykę organową oraz swoje improwizacje organowe na tematy koreańskie.


Profesor Jisung Kim to czołowy koreański organista. Studiował grę na fortepianie i organach w Korei oraz w Niemczech. Prowadzi klasę organów w Uniwersytecie Luterańskim w Seulu, organizuje koncerty organowe w największym w Korei Południowej Centrum kulturalnym Sijong Center w Seulu. Zasiada w jury międzynarodowych konkursów organowych, jest stałym gościem festiwali organowych w Japonii, w Chinach oraz w większości krajów europejskich. Specjalizuje się w wykonawstwie muzyki współczesnej, także koreańskiej, wielu kompozytorów dedykuje mu swoje utwory.
 
W części kameralnej usłyszymy znakomity chór Amerlingchor z Wiednia pod dyrekcją Julii Czepiel. Usłyszymy m.in. utwory kompozytorów epoki romantyzmu, jak również znane wszystkim tematy muzyczne z filmów. Muzyka chóralna wspaniale wkomponowuje się we wnętrze kościoła Chrystusa Dobrego Pasterza w Krościenku. I tym razem z całą pewnością tak będzie. Na ten koncert zapraszamy 13 sierpnia tradycyjnie o godzinie 19:00. WSTĘP WOLNY!

Zobacz w naszym sklepie:
  • Aniołek duży VAniołek duży VAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 7 cm. Wysokość 13,5 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    13 zł
  • Portfel IIPortfel IIPortfel filcowy z haftowanym ludowym motywem. Zamykany na rzep. Środek z brązowej podszewki.   Szerokość ok. 13 cm Wysokość ok. 12 cm Materiał: Filc Kolor: Brązowy...
    35 zł
  • Wisiorek "Trójeczka​"Wisiorek "Trójeczka​"Wisiorek z trzema koralikami w groszki. Obwód 76 cm.
    50 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.