PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Październik 2011 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Krościenko

Sport

Drugi turniej szachowy z cyklu grand prix

Poniedziałek, 24 października 2011 r.
Autor: Zdzisław Soliwoda

fot. Zdzisław Soliwoda22 października w Krościenku w pizzerii "Fantazja" rozegrany został drugi otwarty turniej szachowy. Celem nadrzędnym była dalsza popularyzacja królewskiej gry wśród najmłodszych. Sponsorzy tradycyjnie zadbali o medale dla zwycięzców i poczęstunek dla wszystkich uczestników.


Rozgrywki toczyły się w przyjaznej, lecz sportowej atmosferze. Szczególne emocje wywołał ostatni mecz decydujący o pierwszym miejscu pomiędzy Damienem Zygarem a Zygmuntem Soliwodą. O wygranej Zygmunta przeważyła minimalna przewaga pozycyjna w końcówce przy równowadze figur. Wielu pojedynkom także towarzyszyła dramaturgia a losy wielu potyczek ważyły się aż do końca.

Młodzi szachiści z każdym turniejem nabywają większej pewności siebie, ćwiczą koncentrację i uczą się logicznego myślenia. Rozwijają w praktyce umiejętność strategicznego działania. Walka przy szachownicy jest nie tylko rywalizacją z przeciwnikiem ale coraz częściej jest to walka z własnymi słabościami i systematyczne uczenie się na własnych błędach.

Kolejny turniej odbędzie się w Szczawnicy, a na finał sponsorzy zawodów zapraszają znowu do Krościenka. Organizatorzy planują cztery niezależne turnieje w formie grand prix, z których o pozycji zawodnika zdecyduje suma punktów z trzech najlepszych dla zawodnika turniejów.

Różnice punktowe między zawodnikami w sobotnim turnieju były minimalne, co może mieć znaczenie w klasyfikacji końcowej cyklu czterech turniejów. Walka o punkty była bardzo wyrównana, więc zawodnicy którzy nie znaleźli się w strefie medalowej mają realne szanse na uzyskanie dobrej pozycji w całym cyklu turniejów.

Choć poziom zawodów był bardzo wyrównany i jak podkreślają organizatorzy wszyscy zawodnicy zasługują na wielkie słowa uznania, jednak dla porządku należy wymienić zwycięzców.

W kategorii szkół podstawowych:
1 miejsce - Bartosz Ciesielka- Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Szczawnicy
2 miejsce - Marek Kwak - Szkoła Podstawowa im.Adama Mickiewicza w Krościenku
3 miejsce - Michał Soliwoda - Szkoła Podstawowa im.Adama Mickiewicza w Krościenku

W klasyfikacji szkół ponadpodstawowych:
1 miejsce - Zygmunt Soliwoda- Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Krościenku
2 miejsce - Damien Zygar- Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Krościenku
3 miejsce - Dawid Zygar- Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Krościenku

Zobacz w naszym sklepie:
  • Aniołek duży IIIAniołek duży IIIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 7 cm. Wysokość 13,5 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    16 zł
  • Torebka filcowa XITorebka filcowa XITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czarnej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. UWAGA - dodatkowo...
    160 zł
  • Torebka filcowa XVITorebka filcowa XVITorebka filcowa z ludowym motywem. Zamykana na zatrzask. Środek z czarnej podszewki. Szerokość ok. 25 cm Wysokość ok. 30 cm Wysokość z rączkami ok. 94 cm Materiał: Filc...
    70 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.