PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Krośnica

Kultura

Sto lat szkoły w Krośnicy

Piątek, 3 czerwca 2011 r.
Autor: Zdzisław Soliwoda

fot. Zdzisław SoliwodaDzień 1 czerwca 2011 roku na długo zapadnie w pamięci tych, którym bliska jest Szkoła Podstawowa w Krośnicy. Zapisze się jako dzień niepowtarzalny, szkoła świętowała stulecie swego istnienia. Jednocześnie w tym dniu przypadała dziesiąta rocznica nadania szkole imienia Jana Brzechwy.


Uroczystość rozpoczęła się Mszą Św. w kościele parafialnym. Mszy przewodniczył katecheta, Ojciec Krzysztof Urbański. Dalsza część uroczystości miała miejsce w budynku szkoły.
Po hymnie szkoły dyrektor Beata Staszczak-Tokarska serdecznie powitała wszystkich zebranych. Uroczystość swoją obecnością zaszczycili m.in. Dyrektor Delegatury Małopolskiego Kuratorium Oświaty w Nowym Targu Bożena Bryl, Wójt Gminy Krościenko n.D. Stanisław Gawęda, Wicestarosta Powiatu Nowotarskiego Bogusław Waksmundzki, dyrektorzy szkół gminy Krościenko n.D.- Maria Zięba, Zofia Krępa, Wiktoria Sydoriak, Małgorzata Koterba, Władysław Bąk, Przewodniczący Rady Gminy Krościenko Wiesław Kwiatek, Radni Rady Gminy - Barbara Śniegoń, Beata Górecka, Zdzisław Soliwoda. W uroczystościach wzięli udział m.in. emerytowani nauczyciele z poprzednią dyrektorką Marią Gąsior, która przez ćwierć wieku prowadziła tę placówkę.
Nauczyciele i uczniowie przypomnieli wydarzenia ostatnich 100 lat Szkoły.

Po części oficjalnej uczniowie zaprezentowali ciekawy program artystyczny. Recytowano wiersze i śpiewano piosenki bazując na twórczości Patrona. Występ dzieci, został entuzjastycznie odebrany przez publiczność. Ten uroczysty dzień wpisze się w historię miejscowości jako wydarzenie wyjątkowe, niezwykłe i podniosłe. Taka uroczystość powtórzy się dopiero za kolejnych 100 lat.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Magnes Folk na lodówkę XIMagnes Folk na lodówkę XIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Torebka filcowa XVITorebka filcowa XVITorebka filcowa z ludowym motywem. Zamykana na zatrzask. Środek z czarnej podszewki. Szerokość ok. 25 cm Wysokość ok. 30 cm Wysokość z rączkami ok. 94 cm Materiał: Filc...
    70 zł
  • Ludowe etui na tablet IVLudowe etui na tablet IVLudowe etui z szarego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.