PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Kultura

Lipnickie Oskary 2009

Wtorek, 16 lutego 2010 r.
Autor: Karolina Kowalczyk - Gminne Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Lipnicy Wielkiej

Lipnickie Oskary 2009W Walentynki już po raz trzeci odbyły się "Lipnickie Oskary" - wzorowane na amerykańskiej gali rozdawania oskarów. Tak naprawdę pod tą nazwą kryje się noworoczne spotkanie Wójta Gminy ze społecznymi działaczami kultury, sportu i turystyki. Impreza ta na stałe wpisała się już w nasz kalendarz imprez. Jest ona symbolicznym gestem podziękowania dla wielkiej i bezinteresownej pracy wielu ludzi w minionym roku.


Gala rozpoczęła się występem Orkiestry Dętej prowadzonej przez Kapelmistrza Mariana Sułkowskiego. Następnie wspomniano i uczczono minutą ciszy wielką społeczniczkę, której niestety nie ma już wśród nas - Panią Annę Janowiak.
Odbyła się również prezentacja slajdów podsumowująca ubiegły rok w dziedzinie kultury, sportu i turystyki.
Następnie już wręczano nagrody. W kategorii "Sponsor Roku" Oskara otrzymali Pan Józef Szperlak - Prezes Banku Spółdzielczego Jabłonka i Pan Roman Latoń - Nadleśniczy Nadleśnictwa Nowy Targ. Następnie nagradzano ludzi i zgrupowania ludzi - społeczników, w kategorii "Zwyczajnie Niezwyczajni". W kategorii tej wyróżniono m.in. Bronisława Kowalczyka, Roberta Kowalczyka, Stanisława Wojtusiaka, Ludwika Młynarczyka, Franciszka Pindziaka, Jana Kwaka, Władysława Bandyka, Krzysztofa Wziątka, Mieczysława Walczyka, Patryka Rudnickiego, Małgosię Paplaczyk, Kapelmistrza i członków Orkiestry Dętej w Lipnicy Wielkiej, Piłkarzy MKS Babia Góra, narciarzy biegowych, członków klubu Orawa Off-Road Club, aktywnych członków Muzyki lipnickiej, nasze zespoły regionalne oraz wspaniałych aktorów lipnickich.
W kategorii "Podziękowanie za współpracę" oskara otrzymali: dr Jan Grygierczyk, pielęgniarka Lucyna Karkoszka, Wojciech Janiszewski, Stanisława Kucek oraz Małgorzata Karnafel.
W ostatniej kategorii: "Pracownicy z duchem społecznym" wójt postanowił wyróżnić: Andrzeja Buronia, Ignacego Mikłusiaka i Karolinę Kowalczyk.
W trakcie "Lipnickich Oskarów" wyświetlono również film nakręcony w ubiegłym roku przez telewizję TVN o zwyczajach wielkanocnych w Lipnicy Wielkiej. Wszystkim biorącym udział w nagraniu podziękowała Pani Sekretarz Danuta Paplaczyk - organizator tego nagrania wręczając im pamiątkową płytkę CD z filmem.
Imprezę prowadzili: Pan Wójt Mariusz Murzyniak i Dyrektor GCKSiT Karolina Kowalczyk z pomocą "hostessy" - Moniki Stopiak:-)
Całość imprezy przebiegła w bardzo miłej i swojskiej atmosferze bowiem to nie wielkie oskary amerykańskie - a nasze, proste, lipnickie! jednak dla nas niezwykle ważne! bowiem doceniają tych którzy społecznie dają z siebie tak wiele.
Po gali ciepły posiłek i toast szampanem zjednoczył wszystkich przy lipnickim stole.
Do zobaczenia za rok!

Zobacz w naszym sklepie:

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.