PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Koncert legendy amerykańskiego jazzu Bennie Maupina i Hani Rybki

Poniedziałek, 31 maja 2010 r.   Autor: Anna Karpiel-Semberecka

Koncert legendy amerykańskiego jazzu Bennie Maupina i Hani RybkiW niedzielę w Zakopanem wystąpił Bennie Maupin - legenda amerykańskiego jazzu, saksofonista pochodzący z Detroit, uczeń Coltrane'a, wszechstronny muzyk występujący zarówno z wielkimi orkiestrami w salach koncertowych jak i w kameralnych klubach czy na Broadwayu. Bennie Maupin współpracował z Milesem Davisem, Herbiem Hancockiem i Chickiem Koreą. Obecnie często gości pod Tatrami, gra tutaj z polskimi muzykami i czerpie inspirację z krajobrazu oraz kultury naszego regionu. Koncert w zakopiańskiej Miejskiej Galerii Sztuki promował płytę „Early Reflections”, która jest efektem tych inspiracji i którą muzyk nagrał z Hanią Rybką (wokal), a także znakomitymi polskimi jazzmanami: Michałem Tokajem (fortepian), Michałem Barańskim (kontrabas) i Łukaszem Żyta (perkusja). W serwisie Watra fragment koncertu z 2008 roku promujacego płytę "Early Reflections". czytaj więcej


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.