PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

X Jubileuszowy Międzynarodowy Festiwal Organowy

Sobota, 26 czerwca 2010 r.   Autor: Agnieszka Gąsienica Giewont BPZ

X Jubileuszowy Międzynarodowy Festiwal Organowy26 czerwca rozpoczyna się X Jubileuszowy Międzynarodowy Festiwal Organowy w Zakopanem. Koncert inaugurujący odbędzie się w Kościele p. w. Najświętszej Rodziny na Krupówkach o godz.20:00, podczas którego wystąpi Witold Zalewski oraz Mieszany chór Katedry Wawelskiej pod batutą Andrzeja Korzeniowskiego. Pierwsza edycja tego Festiwalu odbyła się w 2001 roku, dla upamiętnienia stulecia Krzyża na Giewoncie (1901). W związku z szerokim zainteresowaniem, wykazywanym zarówno przez turystów jak i rodowitych mieszkańców, festiwal ten zaczął odbywać się co roku i stał się jedną ze stałych imprez kulturalnych w Zakopanem w sezonie letnim. W Międzynarodowym Festiwalu Organowym biorą udział najwybitniejsi muzycy zarówno z kraju jak i z zagranicy. Tegoroczny Międzynarodowy Festiwal Organowy Zakopane 2010 odbywa się pod patronatem medialnym Podhalańskiego Serwisu Informacyjnego „Watra”. czytaj więcej


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.