PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Kultura

Turliki kolędują w Europie i Polsce

Środa, 25 stycznia 2012 r.
Autor: Ewa Sterczyńska

Turliki kolędują w Europie i PolsceW dniach od 30 grudnia do 8 stycznia "Turliki" odbyły kolejne tournee po Włoszech. Tym razem na zaproszenie wspólnoty Księży Salwatorianów z Campovalano dziewczęta pojechały koncertować oraz rozpowszechniać kulturę Podhala i Polski w Abruzzo. Ponad 5 koncertów oraz wiele spotkań odbyło się w miejscowościach Guazzano, Bataglia, Campovalano, Sherne oraz w Rzymie, gdzie dziewczęta koncertowały w domu generalnym Salwatorianów.


W ostatnich dniach "Turliki" koncertowały również w Polsce, w dniach od 15 do 22 stycznia odbyły tourne (Bolęcina, Trzebnica koło Wrocławia, Bydgoszcz, Suchy Las, Murowana Goślina, Oborniki Śląskie). W Bydgoszczy śpiewały podczas wykładu prof. Wtorkowskiej na temat technik wokalnych oraz dały krótki koncert w Akademii Muzycznej. W Murowanej Goślinie gościł "Turliki" chór "Canzona".

Przed "Turlikami" jeszcze jeden wyjazd w styczniu do Rawy Mazowieckiej oraz do Otrębus, gdzie spotkają sie z zespołem Mazowsze.

2 lutego zapraszamy na koncert kończący okres śpiewu kolęd do Kościoła Najświetszej Rodziny po Mszy św. o godz. 19:00.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Torebka filcowa XITorebka filcowa XITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czarnej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. UWAGA - dodatkowo...
    160 zł
  • Aniołek średni IIAniołek średni IIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 6,5 cm. Wysokość 9 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    10 zł
  • Grafika Folk w ramce XGrafika Folk w ramce XGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł

Galerie zdjęć:

Zobacz także:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.