PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Kultura

Turliki kolędują w Europie i Polsce

Środa, 25 stycznia 2012 r.
Autor: Ewa Sterczyńska

Turliki kolędują w Europie i PolsceW dniach od 30 grudnia do 8 stycznia "Turliki" odbyły kolejne tournee po Włoszech. Tym razem na zaproszenie wspólnoty Księży Salwatorianów z Campovalano dziewczęta pojechały koncertować oraz rozpowszechniać kulturę Podhala i Polski w Abruzzo. Ponad 5 koncertów oraz wiele spotkań odbyło się w miejscowościach Guazzano, Bataglia, Campovalano, Sherne oraz w Rzymie, gdzie dziewczęta koncertowały w domu generalnym Salwatorianów.


W ostatnich dniach "Turliki" koncertowały również w Polsce, w dniach od 15 do 22 stycznia odbyły tourne (Bolęcina, Trzebnica koło Wrocławia, Bydgoszcz, Suchy Las, Murowana Goślina, Oborniki Śląskie). W Bydgoszczy śpiewały podczas wykładu prof. Wtorkowskiej na temat technik wokalnych oraz dały krótki koncert w Akademii Muzycznej. W Murowanej Goślinie gościł "Turliki" chór "Canzona".

Przed "Turlikami" jeszcze jeden wyjazd w styczniu do Rawy Mazowieckiej oraz do Otrębus, gdzie spotkają sie z zespołem Mazowsze.

2 lutego zapraszamy na koncert kończący okres śpiewu kolęd do Kościoła Najświetszej Rodziny po Mszy św. o godz. 19:00.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Wisiorek "Sopel"Wisiorek "Sopel"Wisiorek z kwarcem pokrytym tytanem. Obw. 60 cm. Dł. zawieszki 3,5 cm.
    60 zł
  • Naszyjnik "Krzyżyk i korale"Naszyjnik "Krzyżyk i korale"Naszyjnik "Krzyżyk i korale" Obwód - 44 cm. Inspirowany starą biżuterią góralską - Koral, Metal, Srebro. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę...
    95 zł
  • Obraz olejny Folk IIIObraz olejny Folk IIIObraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz...
    300 zł

Galerie zdjęć:

Zobacz także:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.