PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Kultura

Turliki kolędują w Europie i Polsce

Środa, 25 stycznia 2012 r.
Autor: Ewa Sterczyńska

Turliki kolędują w Europie i PolsceW dniach od 30 grudnia do 8 stycznia "Turliki" odbyły kolejne tournee po Włoszech. Tym razem na zaproszenie wspólnoty Księży Salwatorianów z Campovalano dziewczęta pojechały koncertować oraz rozpowszechniać kulturę Podhala i Polski w Abruzzo. Ponad 5 koncertów oraz wiele spotkań odbyło się w miejscowościach Guazzano, Bataglia, Campovalano, Sherne oraz w Rzymie, gdzie dziewczęta koncertowały w domu generalnym Salwatorianów.


W ostatnich dniach "Turliki" koncertowały również w Polsce, w dniach od 15 do 22 stycznia odbyły tourne (Bolęcina, Trzebnica koło Wrocławia, Bydgoszcz, Suchy Las, Murowana Goślina, Oborniki Śląskie). W Bydgoszczy śpiewały podczas wykładu prof. Wtorkowskiej na temat technik wokalnych oraz dały krótki koncert w Akademii Muzycznej. W Murowanej Goślinie gościł "Turliki" chór "Canzona".

Przed "Turlikami" jeszcze jeden wyjazd w styczniu do Rawy Mazowieckiej oraz do Otrębus, gdzie spotkają sie z zespołem Mazowsze.

2 lutego zapraszamy na koncert kończący okres śpiewu kolęd do Kościoła Najświetszej Rodziny po Mszy św. o godz. 19:00.

Zobacz w naszym sklepie:

Galerie zdjęć:

Zobacz także:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.