PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Kwiecień 2014 123456789101112131415161718192021222324252627282930 »

Nowy Targ

Wydarzenia Kulturalnej Stolicy Podhala

Wtorek, 1 kwietnia 2014 r.   Autor: Barbara Pachniowska MOK NT

Wydarzenia Kulturalnej Stolicy PodhalaImprezy nawiązujące tematem do zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy zdominowały wydarzenia Kulturalnej Stolicy Podhala w kwietniu. Nie zabraknie zatem odwołań do tradycji zdobienia pisanek – konkurs przygotowany przez Spółdzielczy Dom Kultury, warsztaty wykonywania palm, bowiem palmy wielkanocne to piękny zwyczaj według którego mają one chronić domowników przed nieszczęściem – przygotowane przez Muzeum Podhalańskie. Na wykład „Kult Męki Pańskiej w Polsce – przeszłość i teraźniejszość”, który wygłosi dr Franciszek Mróz zaprasza Uniwersytet Trzeciego Wieku, a Widzom, którzy nie obejrzeli jeszcze kolejnej odsłony Misterium Męki Pańskiej przypominamy, że najbliższe spektakle odbędą się 5 i 6 kwietnia na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury. Koncert Pasyjny w wyk. Młodej Podhalańskiej Filharmonii wysłuchać będzie można w sali im. J.E. Titza w Państwowej Szkole Muzycznej, a na uroczystości Triduum Paschalnego do kościoła pw. Św. Jadwigi Królowej zaprasza chór „Gorce”, który przygotował oprawę muzyczną uroczystości. czytaj więcej


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.