PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Patronat medialny WATRA

Międzynarodowy Plener Artystyczny im. Anny Górskiej

Czwartek, 25 września 2014 r.   Autor: Anna Schumacher

Międzynarodowy Plener Artystyczny im. Anny GórskiejW połowie października w Zakopanem odbędzie się Międzynarodowy Plener Artystyczny im. Anny Górskiej. Na zaproszenie kurator artystycznej pleneru Anny Schumacher spotkają się Artyści – czternastu malarzy i rzeźbiarzy z Polski, Czech, Słowacji oraz Niemiec – by wspólnie pracować przez jeden tydzień w schronisku na Polanie Chochołowskiej. Patronką spotkania jest architekt Anna Górska, która była także czynnym artystą plastykiem. Plener był jej ulubioną formą pracy – nie rozstawała się ze szkicownikiem do końca swojego życia. Plener zatytułowany jest „Pejzaż Osobisty”, co pozwala na szeroką, indywidualną interpretacje tematu podczas pracy pod Tatrami. Spotkają się wszakże mocne indywidualności min: Elżbieta Grosseova, rzeźbiarka z Pragi, Karol Gąsienica Szostak, rzeźbiarz z Zakopanego, Volker Thomas Wunderlich specjalista malarstwa trompe l’oeil z Bayreuth, Josef Sarman malarz z Bratysław, czy Krzysztof Pasztuła grafik i malarz z Katowic. Wystawę poplenerową będzie można zobaczyć w „Galerii Sztuki XX w – Willi Oksza” od dnia 25 października do 23 listopada b.r. czytaj więcej


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.