PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

W stronę Pysznej !

Sobota, 29 listopada 2014 r.   Autor: Piotr Kyc

W stronę Pysznej !28 listopada należało się wybrać w stronę Pysznej...czyli do Schronisko PTTK na Hali Ornak, które zaprosiło po raz czwarty na spotkanie „W stronę Pysznej i tatrzańskiej poezji” Oto program: „Babie nogi czy herbata z malinami”. W krótkiej inscenizacji aktorzy Teatru Stanisława Ignacego Witkiewicza - Krzysztof Najbor, Joanna Banasik, oraz pracownicy Muzeum Tatrzańskiego -Tejka Szeptyńska i Wojciech Szakowski odegrali zabawną scenę z epoki rozgrywającą się w schronisku górskim. Następnie Wojciech Szatkowski snuł opowieść o przyjaźni Wandy Anny Gentil-Tippenhauer Widigierowej i Józefa Oppenheima. Tytuł wykładu „ Love story z Pysznej” – wskazywał, że Opcia i Rudą Wandę łączyło cos istotniejszego aniżeli zamiłowanie do narciarskich eskapad. czytaj więcej


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.