PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Kwiecień 2019 123456789101112131415161718192021222324252627282930 »

Kultura

„SPOJRZELIŚMY KU TATROM” koncert w XV -lecie Tatrzańskiej Orkiestry Klimatycznej !

Wtorek, 30 kwietnia 2019 r.
Autor: Piotr Kyc

„SPOJRZELIŚMY KU TATROM” koncert w XV -lecie Tatrzańskiej Orkiestry Klimatycznej !28 kwietnia w Dworcu Tatrzańskim przy Krupówkach odbył się Galowy koncert z okazji jubileuszu XV-lecia Tatrzańskiej Orkiestry Klimatycznej założonej i prowadzonej przez Agnieszkę Kreiner. Działalność Tatrzańskiej Orkiestry Klimatycznej w Zakopanem, to kilkadziesiąt koncertów zagranych w przeciągu kilkunastu lat popularyzujących muzykę ale i dających frajdę melomanom, tak miejscowym jak turystom. Zakopiańska orkiestra jest fenomenem na skalę kraju. Małe miasto, bez filharmonii nastawione na turystykę, a ma swoją orkiestrę koncertująca i w innych miastach Polski (Warszawa, Kraków, Gdańsk, Lublin, Olkusz, Strzegom, Nowy Targ).


     Szczególną misją Tatrzańskiej Orkiestry Klimatycznej jest wykonywanie muzyki inspirowanej górami i folklorem góralskim, a także tworzonej przez kompozytorów związanych z Podhalem. Do najbardziej prestiżowych wydarzeń należały koncerty jubileuszowe prof. Stefana Kamasy (w Krakowie i Zakopanem),koncert w bazylice OO. Paulinów na Skałce w dzień 70 rocznicy śmierci Karola Szymanowskiego, wykonanie w Zakopanem Stabat Mater Karola Szymanowskiego, koncert z okazji Dni Gdańska oraz koncerty na festiwalach w Warszawie i Olkuszu.

   Dziękujemy wszystkim członkom Tatrzańskiej Orkiestry Klimatycznej za niezapomniane chwile, a Pani Agnieszce Kreiner za założenie i prowadzenie tego niezwykłego zespołu, który jest już instytucją tworząca kulturalny klimat naszego miasta.

Od początku działalności Tatrzańskiej Orkiestry Klimatycznej Podhalański Serwis Informacyjny WATRA patronował medialnie jej koncertom. 

Zobacz w naszym sklepie:
  • Zbójnickie czakoZbójnickie czakoZbójnickie czako wykonane z sukna w kolorze brązowym z sztywną wkładką skórzaną. Czako posiada orle pióro z zdobioną metalową okuwką z mosiądzu. Z guzem zdobionym rozetą...
    950 zł
  • Korale folkowe IIKorale folkowe IIKorale folkowe wykonane z tybetu i żółtej włóczki. Zapinane na haczyk. Długość całości 72 cm.
    70 zł
  • SAGA - Trebunie TutkiSAGA - Trebunie TutkiTradycyjna muzyka góralska w wykonaniu zespołu Trebunie-Tutki. Na płycie CD AUDIO występują:  Władysław Trebunia-Tutka, Stanisław Trebunia-Tutka , Henryk Trebunia-Tutka...
    30 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.