Łapsze Wyżne
Kultura
Strażacki Opłatek
Autor: Franciszek Payerhin
W dniu 6 stycznia 2010 roku członkowie OSP w Łapszach Wyżnych oraz zaproszeni goście spotkali się w remizie OSP z księżmi parafii łapszańskiej, aby łamiąc opłatki wzajemnie złożyć sobie życzenia wszelkiej pomyślności w 2010 roku.
Ksiądz proboszcz Czesław Hałgas życzył strażakom i ich rodzinom, aby w dobrym zdrowiu mogli wypełniać zadania wynikające z potrzeby chwili i roli strażaka. Po złożeniu sobie wzajemnych życzeń i po spożyciu bardzo smacznego posiłku wszyscy uczestnicy spotkania opłatkowego zaśpiewali kilka kolęd i pastorałkę, które zabrzmiały wspaniale, bowiem członkowie wyżnołapszańskiej OSP dysponują donośnymi i czystymi głosami. W dyskusji zastanawiano się, czy mając tak dobrych śpiewaków nie założyć chóru męskiego.
Na stołach biesiadnych znalazły się też upieczone i dostarczone przez Państwa Irenę i Stefana Kiedziuchów ciastka o bardzo zachęcającym wyglądzie i kształcie oraz wyśmienitym smaku.
- Wisiorek "Ogródek 6"
Wisiorek z tkaniny, koralików metalowych. Obwód 52 cm. Wlk. Wisiorka 10/8 cm 35 zł - Ludowe etui na tablet II
Ludowe etui z czarnego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm. 60 zł - Torebka filcowa IX
Torebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...160 zł



