PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Lasek

Wiadomości

Zabezpieczenie mostu w Lasku

Środa, 13 października 2010 r.
Autor: PZD w Nowym Targu

Zabezpieczenie mostu w LaskuPowiatowy Zarząd Dróg w Nowym Targu podjął w trybie pilnym działania mające zabezpieczyć i dopuścić ponownie do użytku most na potoku Lepetnica w Lasku (gmina Nowy Targ). Most stojący w ciągu drogi powiatowej z Ludźmierza do Obidowej, został zamknięty 8 października ze względu na zagrożenie katastrofą budowlaną.


Tegoroczne powodzie podmyły filary obiektu. Ekspertyzy wykazały, że przy
dynamicznym lub dużym obciążeniu filary mostu mogą się zawalić. 8
października zapadła decyzja o zamknięciu obiektu do odwołania. Powiatowy
Zarząd Dróg przystąpił do natychmiastowych działań. Dyrektor Robert Waniczek zwrócił się do Zarządu Powiatu Nowotarskiego o przeznaczenie środków potrzebnych na naprawę mostu i przywrócenie go do użytku. Decyzja o zabezpieczeniu środków ma zapaść w środę 13 października.
- Jest już przygotowany projekt zabezpieczenia podpór. Jeśli decyzja będzie pozytywna, to jeszcze w tym tygodniu roześlemy do wykonawców zapytanie o oferty, a na początku przyszłego tygodnia chcemy mieć wyłonionego wykonawcę. Zakładamy, że prace powinny potrwać dwa tygodnie, więc, jeśli wszystko pójdzie dobrze, na koniec października most powinien być dopuszczony do użytku - informuje dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Nowym Targu.
Roboty mają polegać na uzupełnieniu - podniesieniu - dna koryta za pomocą
budulca kamienno-betonowego oraz na wykonaniu betonowych opasek wokół
naruszonych filarów. Planowany termin zakończenia robót to koniec
października tego roku.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Naszyjnik "Kropla miodu"Naszyjnik "Kropla miodu"Naszyjnik z nieregularnych koralików  - Koral, oraz kilku koralików z bursztynu. Jako przekładki małe rureczki - Koral. Obwód 50 cm. 
    85 zł
  • Baciarujciez chłopcy - Trebunie TutkiBaciarujciez chłopcy - Trebunie TutkiTradycyjna muzyka góralska w wykonaniu zespołu Trebunie-Tutki. Na płycie CD AUDIO występują:  Władysław Trebunia-Tutka, Krzysztof Trebunia-Tutka, Andrzej Polak, Anna...
    25 zł
  • Naszyjnik "Krzyżyk i korale"Naszyjnik "Krzyżyk i korale"Naszyjnik "Krzyżyk i korale" Obwód - 44 cm. Inspirowany starą biżuterią góralską - Koral, Metal, Srebro. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę...
    95 zł

Zobacz także:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.