PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
  Luty 2011 12345678910111213141516171819202122232425262728 »

Limanowa

Sport

Młodzi szachiści z Krościenka biorą udział w turnieju w Limanowej

Sobota, 5 lutego 2011 r.
Autor: Zdzisław Soliwoda

Młodzi szachiści z Krościenka biorą udział w turnieju w LimanowejW Limanowskim Domu Kultury trwa cykl turniejów szachowych pod nazwą XIII Mistrzostwa o Puchar Burmistrza Miasta Limanowa '2011. Zawody potrwają do 5 lutego. Turniej jest organizowany głównie z myślą o młodzieży, która rozpoczęła ferie.


Dzięki przychylności kierownictwa domu kultury gra w szachy jest coraz bardziej popularna wśród najmłodszych. Młodzież Limanowej pogłębia uzdolnienia logicznego myślenia podczas cotygodniowych spotkań w domu kultury na zajęciach szachowych pod bacznym okiem instruktora. Jednak wspomniany otwarty turniej jest głównie szansą na spotkanie z innymi młodymi szachistami spoza Limanowej i porównanie efektów swojej pracy z innymi. Jest to także możliwość poznania kolegów, którzy mają te same zainteresowania i możliwość pożytecznego spędzenia wolnego czasu.

Grupa A to turniej zgłoszony do FIDE, system rozgrywek: szwajcarski; warunki: aktualna licencja, opłata klasyfikacyjna - rankingowa według komunikatu PZSzach.

Grupa B to turniej, w którym przede wszystkim młodzi adepci "królewskiej gry" uczęszczający do ogniska szachowego w Limanowskim Domu Kultury mogą zdobyć swoje pierwsze kategorie szachowe.

Grupa C to turniej otwarty dla chętnych, turniej szachów błyskawicznych, w którym każdy z zawodników ma zaledwie 5 minut na rozegranie partii.

O kolejności miejsc w turniejach decydują: sumy uzyskanych punktów; wynik bezpośredniej partii w przypadku równej ilości punktów; mały Buchholtz; pełny Buchholtz.

Sędzią turniejów jest Ryszard Ewert,

W dniu 2 lutego 2011 zakończył się turniej blitza (GrupaC). Wzięli w nim udział także młodzi zawodnicy z Krościenka: Zygmunt Soliwoda, Dawid Zygar i Michał Soliwoda.

W turnieju szachów błyskawicznych:

1 miejsce zdobył: Marek Sukiennik- LKS "Płomień" Limanowa- I kat.

2 miejsce- Grzegorz Słabek (KKSz 1893 Kraków) - kat- kandyd.

3. miejsce- Grzegorz Szewczyk- I kat,

4 miejsce- Marek Michalik- I kat,

5 miejsce Zygmunt Soliwoda- IV kat,

6 miejsce- Dominik Bobula- II kat.

VII miejsce- Sławomir Guzik - III kat.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Poduszka brązowa IIPoduszka brązowa IIPoduszka z sukna filcowego w kolorze ciemno-brązowym z motywem ludowym haftowanym ręcznie, wypełniona materiałem syntetycznym. Wymiary ok. 42 na 42 cm.
    100 zł
  • Magnes Folk na lodówkę XMagnes Folk na lodówkę XMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Magnes Folk na lodówkę IIMagnes Folk na lodówkę IIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł

Galerie zdjęć:

Zobacz także:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.