PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Marzec 2011 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Limanowa

Sport

W Limanowej rozegrano przedostatnie eliminacje Mistrzostw Polski Amatorów PZN

Wtorek, 8 marca 2011 r.
Autor: AKS

W Limanowej rozegrano przedostatnie eliminacje Mistrzostw Polski Amatorów PZNPogoda wynagrodziła narciarzom swoje wcześniejsze kaprysy i tym razem w pełni dopisała podczas przeniesionych ze stycznia na ubiegłą sobotę eliminacji Mistrzostw Polski Amatorów PZN w Limanowej. Doskonałe warunki śniegowe, wzorowo przygotowana trasa oraz słoneczna aura nie mogły stanowić lepszej oprawy dla zawodów włączonych do projektu TAURON Bachleda Ski.


Stoki Łysej Góry w Beskidzie Wyspowym gdzie zlokalizowana jest stacja narciarska Limanowa-Ski, od samego rana były skąpane w słońcu. Ekipa dbająca o utrzymanie pokrywy śnieżnej spisała się na medal i tak przygotowała trasę zawodów, że aż do popołudnia pozostawała ona twarda i jednocześnie nie zlodzona.

Slalom gigant poprowadzony przez całą długość stoku tylko pozornie wydawał się łatwy, gdyż poza górną, stromszą częścią, nie charakteryzował się aż tak mocnym nachyleniem. Jednak podkręcone, ciasno ustawione bramki nie dające szansy na rozluźnienie mięśni oraz konieczność wytrzymania równego tempa skrętów uwydatniały ewentualne braki kondycyjne zawodników. W drugim przejeździe organizatorzy zmodyfikowali trasę tak, by stała się szybsza, a  uczestnicy musieli zaangażować nieco inne umiejętności w jej sprawne pokonanie, niż za pierwszym razem.

- Trasa była wymagająca, dawała pole do popisu. W drugim przejeździe były dużo mniejsze różnice czasowe między zawodnikami, trzeba było więc walczyć o każdą setną sekundy. Dzięki doskonałym warunkom rywalizacja była jednak bardzo przyjemna – podsumowywał imprezę jeden z uczestników, Aleksander Jasiński z Krakowa.

Formuła zawodów nie sprzyjała ryzykanckim szarżom – liczyła się suma czasów dwóch przejazdów, należało więc w obu przypadkach dojechać do mety. Niektórzy z 83 zawodników jacy stawili się na starcie postanowili mimo to pojechać agresywnie. Niestety przejazdy te nie zawsze kończyły sie na mecie, ale dużo wcześniej, na siatkach zabezpieczających trasę.

Najszybszy ze wszystkich narciarzy był Leszek Knoll z Gliwic. - Cieszę się bardzo z mojego dzisiejszego wyniku, ale przyznam, że musiałem się mocno napracować, aby go uzyskać. Organizator ustawił dwa różne przejazdy, oba wymagały nieco innego podejścia. Śnieg był dokładnie taki jaki powinien być – naprawdę świetne zawody – ocenił zwycięzca.

Narciarze amatorzy raz jeszcze zmierzą się w eliminacjach Mistrzostw Polski Amatorów PZN a ich areną będzie Nowy Targ. Potem czas już na walkę najlepszych w ścisłym finale cyklu. Projekt TAURON Bachleda Ski to jednak nie tylko rywalizacja amatorska. To również skierowana do młodzieży seria zawodów TAURON Energy Ski Cup oraz objęcie najbardziej utalentowanych juniorów programem treningowym TAURON OlimpijSki. Ostatnim elementem projektu jest wsparcie udzielone przez TAURON Polska Energia S.A. Mistrzostwom Polski Seniorów PZN, będącej jedyną imprezą narciarską w naszym kraju rozgrywaną na poziomie zawodowym.

Poniżej szczegółowe wyniki zawodów:

Kobiety grupa K1:

1. Zuzanna Podgórna

2. Jadwiga Gołda

3. Barbara Malicka

Kobiety grupa K2:

1. Monika Blauth

2. Iwona Rodak

3. Ewa Bereś

Kobiety grupa K3:

1. Agnieszka Bernas

2. Marta Tabczyńska

3. Beata Wójciak

Mężczyźni grupa M1:

1. Przemysław Klimczak

2. Władysław Tarnowski

3. Adolf Kunkiewicz

Mężczyźni grupa M2:

1. Tadeusz Skowroński

2. Wiesław Król

3. Stanisław Mężyk

Mężczyźni grupa M3:

1. Adam Kasiarz

2. Jarosław Smajdor

3. Przemysław Nowak

Mężczyźni grupa M4:

1. Leszek Knoll

2. Rafał Sutor

3. Wojciech Bronowski

 

Więcej informacji o kolejnych odsłonach akcji TAURON Bachleda Ski na www.tauronbachledaski.pl  oraz na www.facebook.com/TauronBachledaSki

Zobacz w naszym sklepie:
  • Spinka góralska XVSpinka góralska XVMetalowa spinka góralska w kolorze srebrnym z wizerunkiem jelonka w kolorze złotym. Ręcznie wykonana. Szerokość 7 cm, długość (z przekolacem) 19,5 cm.
    180 zł
  • Spinka góralska VIISpinka góralska VIIMetalowa spinka góralska w kolorze srebrnym. Ręcznie wykonana. Szerokość 7,5 cm, długość (z przekolacem) 19,5 cm.
    180 zł
  • Aniołek mały IIIAniołek mały IIIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 6,5 cm. Wysokość 7 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    8 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.