PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Październik 2011 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Limanowa

Sport

Turniej szachowy w Limanowej

Poniedziałek, 3 października 2011 r.
Autor: Zdzisław Soliwoda

fot. Zdzisław Soliwoda1 października rozegrano otwarty ogólnodostępny turniej handicapowy P'13 o Puchar Prezesa LKS "Płomień" Limanowa. Sędzią turnieju był Ryszard Ewert, instruktor koła szachowego prowadzonego w Limanowskim Domu Kultury. Poza zawodnikami zrzeszonymi w klubie "Płomień" Limanowa w turnieju mogli wziąć udział szachiści z innych klubów i ośrodków kultury oraz nawet zawodnicy z miejscowości, w których żadne ośrodki kultury, kluby ani organizacje nie prowadzą zajęć szachowych.


Podany w regulaminie zawodów tzw. "system handicapowy P'13" polegał na tym, że zawodnicy młodsi mieli proporcjonalnie mniej czasu na rozegranie partii od zawodników starszych. Jednocześnie zawodnicy z niższą kategorią szachową mieli więcej czasu od szachistów z wyższym rankingiem Polskiego Związku Szachowego, z międzynarodowym rankingiem FIDE i z większym rankingiem międzynarodowym ELO.
W skrajnych przypadkach jeden zawodnik miał na rozegranie partii 4 minuty, gdy jego przeciwnik dysponował czasem 9 minut. System szwajcarski i komputerowe kojarzenie powodowały, że w kolejnych rundach podział czasu na rozegranie partii najczęściej przedstawiał się następująco: 6 minut jeden zawodnik i 7 minut drugi.

W turnieju bardzo dobrze spisał się Zygmunt Soliwoda, uczeń Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Krościenku, zdobywając wysokie trzecie miejsce. Lepszy rezultat osiągnęli jedynie zawodnicy klubu "Sandecja"
Nowy Sącz: Marcin Szarota (I miejsce) i Miłosz Szarota (II Miejsce).
Warto nadmienić, że juniorzy i seniorzy grali oraz klasyfikowani byli w jednej grupie.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Spinka góralska XIIISpinka góralska XIIIMetalowa, mała spinka góralska w kolorze złotym. Ręcznie wykonana. Szerokość 5 cm, długość (z przekolacem) 14,5 cm.
    140 zł
  • Okładka na zeszyt IVOkładka na zeszyt IVLudowe okładka na zeszyt (A5) z czarnego filcu zapinana na guzik, kolorowy haft maszynowy. W komplecie zeszyt w kratkę 96 stron. Wymiary: szerokość 15 cm, długość 23 cm.
    30 zł
  • Obraz olejny Folk IVObraz olejny Folk IVObraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz...
    300 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.