PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Lipnica Wielka

Kultura

Ostatni Wolorz, czyli Don Kichot po orawsku

Środa, 13 lutego 2013 r.
Autor: Karolina Kowalczyk

fot. Bronek KowalczykW niedzielne popołudnie 10 lutego w Sali Domu Ludowego w Lipnicy Wielkiej odbyła się premiera nowej sztuki Orawskiej Grupy Teatralnej pt. "Ostatni Wolorz, czyli Don Kichot po orawsku" wg scenariusza i reżyserii Roberta Kowalczyka. Jak zawsze na spektaklach tej grupy widownia pękała w szwach, co potwierdza tylko sens tego typu inicjatyw.


"Ostatni Wolorz, czyli Don Kichot po orawsku" to farsa, ukazująca współczesny świat w krzywym zwierciadle. Pretekstem do tego staje się gazda Jano, który po przeczytaniu książek o dawnej Orawie uroił sobie, że jest wolorzem i będzie wypędzał woły na Babią Górę. To rodzi liczne perypetie i obnaża ludzkie ułomności.

W przedstawieniu zobaczyliśmy świetne kreacje (w kolejności alfabetycznej): Bronisława Bandyka (Gusty-biznesmen), Augusyna Fitaka (Franek-odpaśnik), Franciszka Janowiaka (gazda), Karoliny Kowalczyk (Jadwiga-żona ostatniego wolorza), Eugeniusza Lichosyta (Jano-ostatni wolorz), Ewy Magiery (Margieta-żona biznesmena), Franciszka Pindziaka (Wójt), Patryka Rudnickiego (Akwizytor), Jana Świdronia (Milan-folklorysta) oraz Eugeniusza Węgrzyna (gazda).

Grupa z tym przedstawieniem wystąpi w konkursie na najbliższych I Małopolskich Spotkaniach Teatrów Amatorskich w Jabłonce, które odbędą się 9-10 marca, więc zapraszamy serdecznie wszystkich tych, którzy jeszcze nie widzieli spektaklu lub chcieliby obejrzeć go raz jeszcze. 

Pięknie o przedstawieniu napisał również Ksiądz Proboszcz Zbigniew Zięba. Zachęcamy więc do przeczytania na stronie parafii http://parafia-lipnicawielka.pl/index.php?q=&id_akt=226&page=)  

Zdjęcia z przedstawienia można oglądać na stronie Łukasza Sowińskiego www.sowińskifoto.pl, (http://www.sowinskifoto.pl/baza/komedia-ostatni-wolorz/jednocześnie) w tym miejscu serdecznie dziękując mu za obecność.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Bańka choinkowa IIBańka choinkowa IIBańka choinkowa (plastik) obleczona ręcznie wykonanym materiałem, ze wstążeczką i sznureczkiem. Obwód ok. 26 cm.
    10 zł
  • Naszyjnik "Karmelki"Naszyjnik "Karmelki"Naszyjnik dla dziewczynek ze nieregularnego kwarcu różowego oraz koralików vintage - Lampwork / szklane ozdobne. Obwód 46 cm. 
    50 zł
  • 100-lecie LO im. O. Balzera w Zakopanem100-lecie LO im. O. Balzera w ZakopanemDwupłytowy album DVD zawierający relacje wideo z obchodów 100-lecie Liceum Ogólnokształcącego  im. O. Balzera w Zakopanem. Pierwsza płyta zawiera reportaż (30 min.) ze...
    25 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.