PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Londyn

Wiadomości

Polonia żegna Prezydenta Kaczorwskiego i ks. Bronisława Gostomskiego

Wtorek, 13 kwietnia 2010 r.
Autor: Sebastian Książek - Dei Trust

Polonia żegna Prezydenta Kaczorwskiego i ks. Bronisława GostomskiegoŁączymy się w żałobie i modlitwie za dusze wszystkich, którzy zginęli w sobotniej katastrofie. Polska straciła wielu wybitnych Obywateli, a wymiar tej klęski dotknął w jakiś sposób każdego Polaka, niezależnie od tego, gdzie się znajdujemy i co robimy... Jednak ta tragedia w szczególny sposób dotknęła społeczność Polonijną w Londynie. Grupa Dei Trust wraz z całą Parafią pw Św. Andrzeja Boboli na Hammersmith w Londynie pragnie prosić wszystkich o modlitwę i należny hołd dla Wielkich Polaków, którzy przez wiele lat byli pośród nas, służąc nam radą, pomocą, dobrym sercem, pocieszeniem, uśmiechem, wspaniałym przykładem jak żyć i jak bezinteresownie pomagać innym. Pragniemy, aby szeroko mówiono o naszym dobrym Kapłanie, ks. Bronisławie Gostomskim i jego przyjacielu Panu Prezydencie Ryszardzie Kaczorowskim.


Nasze emocje są tym silniejsze, że łączyła nas z nimi specjalna więź i osobiste relacje. Pan Prezydent towarzyszył naszej grupie od samych początków jej działalności. Był naszym szczególnym, Honorowym Patronem w każdym naszym przedsięwzięciu. Otoczył swoją opieką rozmaite imprezy, koncerty, patriotyczno-religijne spotkania oraz między innymi szczególny Festiwal Piosenki Religijnej, który co roku odbywa się w naszym kościele 'u Boboli'.

O drogim księże Proboszczu moglibyśmy napisać wiele tomów. Na uwagę zasługuje Jego dzielna, wyjątkowo silna i pełna uśmiechniętej dobroci postać, zatroskana o nasze wspólne dobro, jakim jest Kościół św. Andrzeja Boboli w Londynie, nazywany kościołem Pamięci Narodowej, Kościołem Garnizonowym oraz Sanktuarium Matki Bożej Kozielskiej. W tym kościele, u stóp tejże Matki, znajdują się 'pamiątki – relikwie' wydobyte z grobów katyńskich oraz wota osobiste złożone przez parafian w podzięce za wysłuchane prośby i doznane laski. Wielką wymowną siłę posiada 'pomnik katyński' z nielicznymi tylko, symbolicznymi, nazwiskami oficerów zamordowanych w Katyniu i innych miejscach kaźni na sowieckiej ziemi.

Dlatego właśnie nasz Proboszcz chciał być obecny na tych szczególnych obchodach w Katyniu. W jednej z osobistych rozmów powiedział, że pragnie zanieść całą naszą emigracyjną społeczność tam, do źródła cierpień naszego Narodu. Chciał tam pojechać razem ze swoją Panią - Matką Bożą Kozielską Zwycięską i polecać nas wszystkich, którzy mieszkamy daleko od Kraju. Pragnął tam, na miejscu kaźni tylu niewinnych, prosić Ją o umacnianie wiary, miłości i szacunku do Polski!

Zapraszamy do naszego kościoła wszystkich, którzy chcieliby w zadumie podziękować za posługę tego wybitnego Duszpasterza.

Kościół Św. Andrzeja Boboli będzie otwarty przez cały tydzień w godzinach 9:00- 11:00 oraz 18:00-20:00.

Msza Św. żałobna odbędzie się w najbliższy CZWARTEK (15 kwietnia 2010), o godz. 19.00. (1 Leysfield Rd, London W12 9JF). Koncelebrę przy udziale Kapłanów PMK poprowadzi Rektor Polskiej Misji Katolickiej.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Magnes Folk na lodówkę IXMagnes Folk na lodówkę IXMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Sakiewka IIISakiewka IIISakiewka filcowa z haftowanym ludowym motywem. Zamykana na rzep. Szerokość ok. 10 cm Wysokość ok. 17 cm Długość ze sznurkiem ok. 50 cm Materiał: Filc Kolor: Popielaty
    40 zł
  • Bańka choinkowa IIIBańka choinkowa IIIBańka choinkowa (plastik) obleczona ręcznie wykonanym materiałem, ze wstążeczką i sznureczkiem. Obwód ok. 26 cm.
    10 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.