PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Londyn

Zaproszenia

VI Festiwal Piosenki Religijnej - Londyn 2012

Sobota, 23 czerwca 2012 r.
Autor: Sebastian Książek

VI Festiwal Piosenki Religijnej - Londyn 2012Festiwal Piosenki Religijnej w Londynie już na dobre zagościł w kalendarzu najbardziej oczekiwanych wydarzeń polonijnych. Tegoroczny Festiwal odbędzie się w Sobotę, 23 czerwca o godz. 17:00 w Kościele p.w. Św. Andrzeja Boboli na Hammersmith (Sanktuarium Matki Bożej Kozielskiej),1 Leysfield Road, London W12 9JF.


Festiwal Piosenki Religijnej w Londynie organizowany przez grupę Dei Trust od samego początku cieszy się dużą popularnością. W tym jubileuszowym dla naszej Parafii roku, już po raz szósty będziemy mogli  posłuchać artystów, którzy zjeżdżają w sporej liczbie z całego Londynu oraz innych miast aby zarażać swoim entuzjazmem licznie zgromadzoną publiczność. Jak co roku, na pewno nie zabraknie radosnej atmosfery oraz  solidnej dawki dobrej, chrześcijańskiej muzyki.
Ale to nie wszystko! W tym roku przygotowaliśmy dla wszystkich wspaniałą niespodziankę. Naszym specjalnym, festiwalowym gościem będą słynne zakopiańskie ''Turliki''! Któż nie pamięta znanej na cały kraj pieśni "Syćka se Wom zycom", którą Turliki zaśpiewały naszemu Papieżowi pod Wielką Krokwią w Zakopanem w 1997 roku. Chór koncertował już w kilku krajach Europy, w tym także w Watykanie, a teraz będziemy mieli okazję zobaczyć go na żywo w Londynie!

Podczas każdego Festiwalu staramy sie również dzielić tym co mamy. Wielu dzieli sie swoja radością, muzykowaniem, klaskaniem, tańcem, modlitwą, uśmiechem do kogoś obok. Ale nie zapominamy też o tych, którzy nie mają zbyt wielu powodów do radości. Są ludzie, którzy cierpią i niejednokrotnie znikąd nie spodziewają się pomocy. Dzięki Wam, w minionych latach udało się pomóc chorej Korneli z Wisły Malej, Witkowi, który wpadł pod tramwaj, małej Oli cierpiącej na ogromne ubytki kości czaszki, opuszczonym mieszkańcom Miragoane na Haiti po tragicznym trzęsieniu ziemi a nawet bezdomnym dzieciakom z Nairobi w Kenii, dla których księża salezjanie założyli szkołę i dom, w którym mieszka juz ponad 200 chłopców.

W tym roku również chcielibyśmy pomoc. Jak zawsze, będzie to pomoc, doraźna i konkretna. Dzięki Waszemu dobremu sercu, możemy sprowadzić na czyjąś twarz uśmiech oraz wlać otuchę i nadzieję.  

Jezus powiedział: Byłem chory, a odwiedziliście Mnie (Mt 25, 36). A zatem wasze dobrowolne datki przeznaczymy dla 5-letniej Kai z Sejn (woj. podlaskie), chorej na nowotwór złośliwy mózgu.

W innym miejscu Jezus powiedział: ''Kto ma dwie suknie, niech jedną da temu, który nie ma; a kto ma żywność, niech tak samo czyni'' (Łk 3, 10). Dlatego Wasza pomoc trafi również do dwóch bardzo biednych rodzin W Zakopanem, które zupełnie się nie spodziewają, że ktokolwiek może o nich pamiętać i chciałby im pomoc. Skorzystamy z uprzejmości Turlikow, które przekażą Wasz datek do ich rąk własnych.

Dlatego już teraz cieszymy sie na to nasze wspólne muzykowanie i mnóstwo okazji żeby podarować odrobinę uśmiechu innym, potrzebującym ludziom!

Do zobaczenia w sobotę, 23 czerwca o godz. 17:00 na VI Festiwalu Piosenki Religijnej - Londyn 2012!

Zobacz w naszym sklepie:
  • Bańka choinkowa IIBańka choinkowa IIBańka choinkowa (plastik) obleczona ręcznie wykonanym materiałem, ze wstążeczką i sznureczkiem. Obwód ok. 26 cm.
    16 zł
  • Magnes Folk na lodówkę XIMagnes Folk na lodówkę XIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Poduszka brązowa IIPoduszka brązowa IIPoduszka z sukna filcowego w kolorze ciemno-brązowym z motywem ludowym haftowanym ręcznie, wypełniona materiałem syntetycznym. Wymiary ok. 42 na 42 cm.
    100 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.