PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Łopuszna

Kultura

„Wierse i zabawy lo dzieci”

Sobota, 9 lutego 2013 r.
Autor: Maria Chowaniec

fot. Archiwum Organizatorów„Wierse i zabawy lo dzieci” - tak zatytułowała swoją książkę Stanisława Szewczyk. To pozycja, w której znalazły się wiersze autorki oraz spisane przez nią zabawy i gry, w jakie dawniej bawiły się dzieci na wsi. Uroczysta promocja odbyła się w Gminnym Ośrodku Kultury w Łopusznej w niedzielę 3 lutego.


Licznie zgromadzonych w GOK-u gości, wśród  których  obecny był wójt gminy Pan Jan Smarduch, ksiądz proboszcz Paweł Potoczny, przedstawiciele Związku Podhalan, goście z Gronkowa, Kluszkowiec, Nowego Targu no i oczywiście Łopuśnianie, przywitała dyrektor Józefa  Kuchta.

Promocję książki w sposób profesjonalny i przykuwający uwagę słuchaczy poprowadziły Panie dr Stanisława Trebunia -Staszel i dr Anna  Mlekodaj, dzięki którym jak wspomniała  Pani Stanisława Szewczyk, jej praca ujrzała światło dzienne.

Na promocji nie zabrakło także zespołu im. L. Łojasa, którym od wielu lat kieruje Pani Stanisława odnosząc sukcesy i osiągnięcia, a który uświetniał całą  uroczystość śpiewem, muzyką i tańcem. Pani Stanisławie Szewczyk towarzyszyła oczywiście cała rodzina, łącznie z wnukami. To było święto nie  tylko autorki, ale całej społeczności, ponieważ dzięki temu wydaniu literatura  regionalna wzbogaciła się o kolejną ważną dla kultury góralskiej pozycję.  

Na koniec autorka odbierała gratulacje i życzenia dalszych owocnych  lat  pracy a książki, które można było nabyć podczas tego spotkania, opatrywała  osobiście swoją  dedykacją.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Torebka filcowa XVTorebka filcowa XVOkrągła torebka filcowa z haftowanym ludowym motywem. Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki.   Obwód ok. 57 cm Wysokość ok.20 cm Wysokość z...
    60 zł
  • Okładka na zeszyt IVOkładka na zeszyt IVLudowe okładka na zeszyt (A5) z czarnego filcu zapinana na guzik, kolorowy haft maszynowy. W komplecie zeszyt w kratkę 96 stron. Wymiary: szerokość 15 cm, długość 23 cm.
    30 zł
  • Ludowe etui na telefon IILudowe etui na telefon IILudowe etui z szarego filcu, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. telefonu komórkowego. Wymiary: szerokość 9 cm, długość 14,5 cm
    25 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.