Ludźmierz
Kultura
Dożynki Podhalańskie
Niedziela, 6 września 2009 r.
Autor: Jan Ciepliński
Autor: Jan Ciepliński
Sankuarium Matki Bożej Ludżmierskiej Królowej Podhala. Dożynki Podhalańskie 2009.
Przemarsz spod Domu Podhalańskiego delegacji z wieńcami i sztandarami do ołtarza polowego. Grała orkiestra i muzyka góralska. Mszę św. koncelebrował ks. infułat Władysław Bochnak. Przed ołtarzem zaprezentowała się kompania honorowa 21. Brygady Strzelców Podhalańskich. Po mszy św. nastąpiło przekazanie figurek Matki Bożej Ludżmierskiej dla żołnierzy w Iraku i do Kamesznicy. A po prezentacji sztandarów i wieńcy na ołtarzu polowym wszyscy goście i uczestnicy spotkali się na placu pod sypką na dalszej części artystycznej.
Zobacz w naszym sklepie:
- „Baby i Dezerterzy”
Płyta DVD zawiera spektakl „Baby i dezerterzy” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej (57 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa Pitoraka działający...40 zł - Bransoletka "Porzeczki"
Bransoletka, z koralików z korala fasetowanego, rurek - koral i pastylek - szkło. Plus masa perłowa - zawieszka. Obw 20,5 cm 70 zł - Obraz olejny Folk II
Obraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz czarno...300 zł
Galerie zdjęć:



