Ludźmierz
Wiadomości
Wojewódzkie Święto Strażaka
Wtorek, 7 czerwca 2011 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik
Autor: Piotr Rayski-Pawlik
Burmistrz Marek Fryźlewicz i Zastępca Burmistrza Eugeniusz Zajączkowski zostali odznaczeni przez Prezydenta RP Srebrnymi Krzyżami Zasługi. Okazją do wręczenia było tegoroczne Święto Strażaka zorganizowane w Ludźmierzu. Obchody miały charakter wojewódzki.
Przed uroczystą Mszą świętą i wręczeniem odznaczeń państwowych oraz Związku Ochotniczych Straży Pożarnych odbyła się doroczna pielgrzymka wozów strażackich z Zakopanego do Ludźmierza Drogą Papieską. Udział wzięły samochody z całej Małopolski, a także ze Słowacji.
Zobacz w naszym sklepie:
- Muzycko piknie gros... - Kapela Zokopiany
Tradycyjna muzyka góralska w wykonaniu kapeli Zakopiany. Na płycie CD AUDIO występują: Jan Karpiel Bułecka, Stanisław Michałczak, Henryk Krzeptowski, Józef Chyc, Zofia...40 zł - "Na Was zawsze można liczyć"
"Na Was zawsze można liczyć" - 40 stronnicowy album z fotografiami Grzegorza Gałązki i tekstem Ks. Władysława Mariana Zarębczana. Wydawnictwo MICHALINEUM. My, górale...40 zł - Wisiorek "Panda"
Sam miś, szklany Lampwork + szklane koraliki. obw. 53 cm dług. zawieszki 2 cm. 70 zł



