PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Ludźmierz

Zaproszenia

Gwiaździsta Pielgrzymka Podhala, Orawy i Spisza

Sobota, 13 października 2012 r.
Autor: AKS

Gwiaździsta Pielgrzymka Podhala, Orawy i Spisza13 października odbędzie się Gwiaździsta Pielgrzymka Podhala, Orawy i Spisza „W obronie Krzyża stanę” - w obronie Wiary, Krzyża Świętego i Telewizji „Trwam” - z Nowego Targu do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Podhala w Ludźmierzu.


11 października br. Ojciec św. Benedykt XVI otworzy w Rzymie Rok Wiary w Kościele Powszechnym.

Pierwszym i najważniejszym symbolem wiary jest Krzyż Święty, z którym związane jest całe nasze chrześcijańskie życie począwszy od chwili Chrztu św.  Wspólnoty parafialne pielgrzymując z Krzyżem na czele złożą publicznie wyznanie wiary i potwierdzą swoją gotowość obrony Krzyża Świętego. 

Zapraszamy na wielką modlitwę  w obronie Krzyża, obecności ludzi wierzących w przestrzeni publicznej, ochrony symboli religijnych, oraz w obronie wolności słowa i zapewnienia miejsca na tzw. „1 multipleksie”  dla telewizji „Trwam”.

Jesteśmy świadomi naszego powołania, by także przez media głosić naszą wiarę, że Chrystus jest Bogiem, Zbawicielem człowieka i dziejów, Tym, w którym wszystko osiąga swe spełnienie (por. Ef 1,10).

W geście solidarności z całą Polską i Polonią stańmy w obronie Krzyża przeciwko lekceważeniu głosu narodu, łącząc odwagę, pójdźmy z naszych parafii do Sanktuarium Gaździny Podhala. 

Szczegóły organizacyjne pielgrzymki z poszczególnych parafii:

Pielgrzymi przybywają ze swoich parafii w godzinach rannych i gromadzą się w Nowym Targu przy kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa - Aleja Tysiąclecia 39.

Przychodzimy z krzyżem i umieszczonym na nim znakiem własnej parafii lub organizacji. Podczas pielgrzymki odprawimy Drogę Krzyżową w wyżej wymienionych intencjach. 

W programie pielgrzymki: 

Godz. 9.45  ustawienie kolumny pielgrzymkowej w stronę Ludźmierza

                    (Aleje Tysiąclecia)

Godz. 10.00 rozpoczęcie pielgrzymki.

Godz. 12.00 Msza święta w Ludźmierzu

Po mszy św. - Nabożeństwo wynagradzające za  znieważanie Krzyża Św.

Odczytanie listu do Ojca świętego Benedykta XVI i specjalnego apelu  do władz oraz zbieranie podpisów pod protestem do KRRiT w sprawie przyznania miejsca dla TV Trwam na 1 multipleksie, (tych którzy nie podpisali jeszcze protestu przeciwko ograniczaniu wolności słowa prosimy o zabranie ze sobą dowodu osobistego).

Zawierzamy Maryi stojącej pod Krzyżem drogę naszej wiary i wierność Krzyżowi Świętemu.

Zapraszają duszpasterze Podhala, Orawy i Spisza.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Aniołek duży IAniołek duży IAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 7 cm. Wysokość 13,5 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    13 zł
  • Podkładki korkowe FolkPodkładki korkowe FolkPodkładki korkowe pod kubki z autorskim wzorem w stylu folk, zainspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Czarno - biały design z pewnością...
    25 zł
  • Flakon szklany IVFlakon szklany IVOkrągły falkon szklany z ludowym motywem malowanym ręcznie. Wymiary: wysokość 13,5 cm, średnica 18 cm (średnica podstawy 13,5 cm)
    90 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.