PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Ludźmierz

Zaproszenia

Gwiaździsta Pielgrzymka Podhala, Orawy i Spisza

Sobota, 13 października 2012 r.
Autor: AKS

Gwiaździsta Pielgrzymka Podhala, Orawy i Spisza13 października odbędzie się Gwiaździsta Pielgrzymka Podhala, Orawy i Spisza „W obronie Krzyża stanę” - w obronie Wiary, Krzyża Świętego i Telewizji „Trwam” - z Nowego Targu do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Podhala w Ludźmierzu.


11 października br. Ojciec św. Benedykt XVI otworzy w Rzymie Rok Wiary w Kościele Powszechnym.

Pierwszym i najważniejszym symbolem wiary jest Krzyż Święty, z którym związane jest całe nasze chrześcijańskie życie począwszy od chwili Chrztu św.  Wspólnoty parafialne pielgrzymując z Krzyżem na czele złożą publicznie wyznanie wiary i potwierdzą swoją gotowość obrony Krzyża Świętego. 

Zapraszamy na wielką modlitwę  w obronie Krzyża, obecności ludzi wierzących w przestrzeni publicznej, ochrony symboli religijnych, oraz w obronie wolności słowa i zapewnienia miejsca na tzw. „1 multipleksie”  dla telewizji „Trwam”.

Jesteśmy świadomi naszego powołania, by także przez media głosić naszą wiarę, że Chrystus jest Bogiem, Zbawicielem człowieka i dziejów, Tym, w którym wszystko osiąga swe spełnienie (por. Ef 1,10).

W geście solidarności z całą Polską i Polonią stańmy w obronie Krzyża przeciwko lekceważeniu głosu narodu, łącząc odwagę, pójdźmy z naszych parafii do Sanktuarium Gaździny Podhala. 

Szczegóły organizacyjne pielgrzymki z poszczególnych parafii:

Pielgrzymi przybywają ze swoich parafii w godzinach rannych i gromadzą się w Nowym Targu przy kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa - Aleja Tysiąclecia 39.

Przychodzimy z krzyżem i umieszczonym na nim znakiem własnej parafii lub organizacji. Podczas pielgrzymki odprawimy Drogę Krzyżową w wyżej wymienionych intencjach. 

W programie pielgrzymki: 

Godz. 9.45  ustawienie kolumny pielgrzymkowej w stronę Ludźmierza

                    (Aleje Tysiąclecia)

Godz. 10.00 rozpoczęcie pielgrzymki.

Godz. 12.00 Msza święta w Ludźmierzu

Po mszy św. - Nabożeństwo wynagradzające za  znieważanie Krzyża Św.

Odczytanie listu do Ojca świętego Benedykta XVI i specjalnego apelu  do władz oraz zbieranie podpisów pod protestem do KRRiT w sprawie przyznania miejsca dla TV Trwam na 1 multipleksie, (tych którzy nie podpisali jeszcze protestu przeciwko ograniczaniu wolności słowa prosimy o zabranie ze sobą dowodu osobistego).

Zawierzamy Maryi stojącej pod Krzyżem drogę naszej wiary i wierność Krzyżowi Świętemu.

Zapraszają duszpasterze Podhala, Orawy i Spisza.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Spinka góralska VISpinka góralska VIMetalowa, mała spinka góralska w kolorze złotym. Ręcznie wykonana. Szerokość 5 cm, długość (z przekolacem) 14,5 cm.
    240 zł
  • Poduszka brązowaPoduszka brązowaPoduszka z sukna filcowego w kolorze ciemno-brązowym z motywem ludowym haftowanym ręcznie, wypełniona materiałem syntetycznym. Wymiary ok. 38 na 38 cm.
    100 zł
  • Okładka na zeszyt IVOkładka na zeszyt IVLudowe okładka na zeszyt (A5) z czarnego filcu zapinana na guzik, kolorowy haft maszynowy. W komplecie zeszyt w kratkę 96 stron. Wymiary: szerokość 15 cm, długość 23 cm.
    30 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.