PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Maniowy

Kultura

Jubileuszowa XX Powiatowa Parada Orkiestr Dętych

Wtorek, 19 czerwca 2012 r.
Autor: Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu

Jubileuszowa XX Powiatowa Parada Orkiestr DętychW ostatnią niedzielę 17 czerwca w Maniowach odbyła się Jubileuszowa XX Powiatowa Parada Orkiestr Dętych. Odbywająca się, co roku w innej miejscowości Powiatu Nowotarskiego Parada Orkiestr Dętych zawitała tym razem do Maniów. Okazją do zorganizowania Parady w Maniowach był Jubileusz 40–lecia tutejszej Orkiestry Dętej OSP i Domu Kultury. Po Mszy Św. odprawionej w kościele pw. NMP Matki Kościoła orkiestry przemaszerowały do amfiteatru. Na scenie rozpoczęło się wielkie orkiestrowe granie.


W Paradzie wystąpiło 16 Orkiestr Dętych:

Wiejska Orkiestra Dęta z Kacwina
Orkiestra Dęta OSP z Ludźmierza
Parafialna Orkiestra Dęta z Witowa
Orkiestra Dęta OSP z Ochotnicy Dolnej
Młodzieżowa Orkiestra Dęta przy OSP w Skawie
Gminna Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Szaflar
Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP z Lipnicy Małej
Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Kacwina
Orkiestra Dęta z Gronkowa
Orkiestra Dęta z Jurgowa
Orkiestra Dęta przy Urzędzie Gminy w Łapszach Niżnych
Orkiestra Dęta OSP Waksmund
Orkiestra Dziecięco Młodzieżowa w Nowej Białej
Orkiestra Dęta OSP ze Spytkowic
Orkiestra Dęta OSP z Rabki – Zdrój

Ze specjalnym Jubileuszowym Koncertem wystąpiła Orkiestra Dęta OSP i Domu Kultury w Maniowach.

Na ręce Kapelmistrza Orkiestry Pana Stanisława Wojtaszka życzenia Jubilatom złożyli: Pani Poseł Anna Paluch, Pan Poseł Edward Siarka, Wójt Gminy Czorsztyn Pan Tadeusz Wach, Członek Zarządu Powiatu Nowotarskiego i Przewodniczący Euroregionu „Tatry” Pan Bogusław Waksmundzki, Przewodniczący Komisji Kultury Powiatu Nowotarskiego Pan Jacek Klinowski, Dyrektor Domu Kultury w Maniowach Pani Janina Plewa, przyjaciele, znajomi i wielbiciele. Gratulacjom i życzeniom towarzyszył występ Orkiestry Dętej Dętej przy Urzędzie Gminy w Łapszach Niżnych. W związku z Jubileuszem 40-lecia Orkiestry z Maniów uhonorowany również został Pan Jan Sawina - twórca miejscowej orkiestry założyciel i nauczyciel wielu orkiestr dętych na Podhalu. XX Jubileuszowa Paradę Orkiestr Dętych zakończył występ zespołu regionalnego „Mali Maniowianie” z programem przygotowanym specjalnie na okoliczność Jubileuszu Orkiestry Dętej z Maniów.

Organizatorami XX Powiatowej Parady Orkiestr Dętych w Maniowach byli: Powiat Nowotarski, Gmina Czorsztyn, Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu, Dom Kultury w Maniowach, Orkiestra Dęta OSP z Maniów.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Magnes Folk na lodówkę IMagnes Folk na lodówkę IMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Portfel IPortfel IPortfel filcowy z haftowanym ludowym motywem. Zamykany na rzep. Środek z czarnej podszewki.   Szerokość ok. 13 cm Wysokość ok. 12 cm Materiał: Filc Kolor: Popielaty
    35 zł
  • Ludowe etui na tablet IVLudowe etui na tablet IVLudowe etui z szarego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.