PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Medziugorje

Wiadomości

Pielgrzymka do Medziugorje

Czwartek, 8 listopada 2012 r.
Autor: Maciej Bętkowski

fot. Maciej BętkowskiW dniach od 19 do 27 października 48 osób uczestniczyło w autokarowej pielgrzymce do Medziugorje. Pielgrzymkę zorganizowała Siostra Krystyna Kusak z Siostrami: Wandą Kościk i Wirginią Czerepak ze Zgromadzenia Sióstr Adoratorek Krwi Chrystusa z Kościeliska. W pielgrzymce udział wzięli głównie Czciciele Krwi Chrystusa z Kościeliska, Zakopanego, Krakowa, Makowa Podhalańskiego, Katowic, Poznania, Gliwic, Jurgowa, Pruszkowa, Białogardu i Targanic.


Realizacja pielgrzymki została powierzona bardzo dobremu Biuru Turystyki Rodzinnej GOLD TOUR z Prudnika. Pilotem pielgrzymki był pan Henryk Zug, który w sposób profesjonalny i kulturalny przekazywał pielgrzymom bardzo dużo wiadomości o sanktuariach, kościołach i miejscach, w których byliśmy oraz o terenach, przez które przejeżdżaliśmy. Przewożeni byliśmy dużym, komfortowym autokarem Biura Gold Tour, który świetnie prowadzili kierowcy: Andrzej Leśnikowski i Stanisław Wcisło, wspaniale sobie radząc na całej trasie przejazdu, a szczególnie na wąskich szosach i serpentynach nad przepaściami górskimi nad Adriatykiem.

W czasie 9-cio dniowej pielgrzymki byliśmy w Kościele pw. św. Józefa na Kahlenbergu w Wiedniu, w Sanktuarium w Ludbregu, gdzie jest Relikwia Najświętszej Krwi Chrystusowej i w Medziugorje, gdzie od 24 czerwca 1981 roku objawia sie Matka Boża. Tu pielgrzymowaliśmy na Górę Objawień – Brdo Ukazanja i Górę Krzyżową – Góra Kriżevac, w miejsca gdzie objawiała się Matka Boża. Uczestniczyliśmy też we Mszach świętych, nabożeństwach różańcowych, nabożeństwach o uwolnienie i uzdrowienie i w czuwaniach nocnych przed Najświętszym Sakramentem w Kościele pw. św. Jakuba i przy ołtarzu polowym, gdzie było zawsze kilkaset osób. Mieliśmy też około 2-godzinne spotkanie z Vicką Ivanković, jedną z sześciu osób, którym objawiła się Matka Boża.

Oprócz programu religijno-pielgrzymkowego mieliśmy też bardzo interesujące wycieczki turystyczne do Dubrownika, Mostaru, Riwiery Makarskiej i do Wodospadów Kravicy. W czasie tych wyjazdów odwiedziliśmy też Sanktuarium Matki Bożej z Lourdes w Vepric – Chorwackie Lourdes. W drodze powrotnej zwiedziliśmy Split i Trogir i byliśmy w Sanktuarium Matki Bożej w Mariazell.

Pielgrzymka była bardzo dobrze zorganizowana i przeprowadzona, za co jej uczestnicy serdecznie dziękują wszystkim, którzy się do tego przyczynili. Wszyscy uczestnicy wrócili z niej umocnieni w wierze i bardzo zadowoleni. Szczęść Boże następnym pielgrzymkom, które w te święte miejsca będą jechać.

Zobacz w naszym sklepie:
  • 100-lecie LO im. O. Balzera w Zakopanem100-lecie LO im. O. Balzera w ZakopanemDwupłytowy album DVD zawierający relacje wideo z obchodów 100-lecie Liceum Ogólnokształcącego  im. O. Balzera w Zakopanem. Pierwsza płyta zawiera reportaż (30 min.) ze...
    25 zł
  • Aniołek duży IAniołek duży IAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 7 cm. Wysokość 13,5 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    13 zł
  • Spinka góralska IXSpinka góralska IXMetalowa spinka góralska w kolorze srebrnym. Ręcznie wykonana. Szerokość 7,5 cm, długość (z przekolacem) 19,5 cm.
    180 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.