PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Medziugorje

Wiadomości

Pielgrzymka do Medziugorje

Czwartek, 8 listopada 2012 r.
Autor: Maciej Bętkowski

fot. Maciej BętkowskiW dniach od 19 do 27 października 48 osób uczestniczyło w autokarowej pielgrzymce do Medziugorje. Pielgrzymkę zorganizowała Siostra Krystyna Kusak z Siostrami: Wandą Kościk i Wirginią Czerepak ze Zgromadzenia Sióstr Adoratorek Krwi Chrystusa z Kościeliska. W pielgrzymce udział wzięli głównie Czciciele Krwi Chrystusa z Kościeliska, Zakopanego, Krakowa, Makowa Podhalańskiego, Katowic, Poznania, Gliwic, Jurgowa, Pruszkowa, Białogardu i Targanic.


Realizacja pielgrzymki została powierzona bardzo dobremu Biuru Turystyki Rodzinnej GOLD TOUR z Prudnika. Pilotem pielgrzymki był pan Henryk Zug, który w sposób profesjonalny i kulturalny przekazywał pielgrzymom bardzo dużo wiadomości o sanktuariach, kościołach i miejscach, w których byliśmy oraz o terenach, przez które przejeżdżaliśmy. Przewożeni byliśmy dużym, komfortowym autokarem Biura Gold Tour, który świetnie prowadzili kierowcy: Andrzej Leśnikowski i Stanisław Wcisło, wspaniale sobie radząc na całej trasie przejazdu, a szczególnie na wąskich szosach i serpentynach nad przepaściami górskimi nad Adriatykiem.

W czasie 9-cio dniowej pielgrzymki byliśmy w Kościele pw. św. Józefa na Kahlenbergu w Wiedniu, w Sanktuarium w Ludbregu, gdzie jest Relikwia Najświętszej Krwi Chrystusowej i w Medziugorje, gdzie od 24 czerwca 1981 roku objawia sie Matka Boża. Tu pielgrzymowaliśmy na Górę Objawień – Brdo Ukazanja i Górę Krzyżową – Góra Kriżevac, w miejsca gdzie objawiała się Matka Boża. Uczestniczyliśmy też we Mszach świętych, nabożeństwach różańcowych, nabożeństwach o uwolnienie i uzdrowienie i w czuwaniach nocnych przed Najświętszym Sakramentem w Kościele pw. św. Jakuba i przy ołtarzu polowym, gdzie było zawsze kilkaset osób. Mieliśmy też około 2-godzinne spotkanie z Vicką Ivanković, jedną z sześciu osób, którym objawiła się Matka Boża.

Oprócz programu religijno-pielgrzymkowego mieliśmy też bardzo interesujące wycieczki turystyczne do Dubrownika, Mostaru, Riwiery Makarskiej i do Wodospadów Kravicy. W czasie tych wyjazdów odwiedziliśmy też Sanktuarium Matki Bożej z Lourdes w Vepric – Chorwackie Lourdes. W drodze powrotnej zwiedziliśmy Split i Trogir i byliśmy w Sanktuarium Matki Bożej w Mariazell.

Pielgrzymka była bardzo dobrze zorganizowana i przeprowadzona, za co jej uczestnicy serdecznie dziękują wszystkim, którzy się do tego przyczynili. Wszyscy uczestnicy wrócili z niej umocnieni w wierze i bardzo zadowoleni. Szczęść Boże następnym pielgrzymkom, które w te święte miejsca będą jechać.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Okładka na zeszyt IIIOkładka na zeszyt IIILudowe okładka na zeszyt (A5) z jasno szarego filcu zapinana na guzik, kolorowy haft maszynowy. W komplecie zeszyt w kratkę 96 stron. Wymiary: szerokość 15 cm, długość...
    30 zł
  • Naszyjnik "Porzeczki"Naszyjnik "Porzeczki"Naszyjnik z drobnych Korali rekonstruowanych oraz z przekładek - drobniutkich koralików szklanych. Obwód 49,5 cm. Średnica koralików z korala 0,7 i 0,5 cm. Zapięcie...
    65 zł
  • „Ojciec Święty Jan Paweł II na Podhalu”„Ojciec Święty Jan Paweł II na Podhalu”Płyta DVD zawiera widowisko „Ojciec Święty Jan Paweł II na Podhalu” (2 godz. 23 min.) zarejestrowane podczas premiery w 2011 roku w Zakopanem, w kinie Sokół (AKT I i IV)...
    35 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.