PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Miętustwo

Zaproszenia

Dożynki Miętusiańskie

Niedziela, 11 września 2016 r.
Autor: Maciej Stasiński

Dożynki MiętusiańskieUroczystości dziękczynne za tegoroczne zbiory odbędą się także w parafii Najświętszej Maryi Królowej Polski w Miętustwie. Dożynki Miętusiańskie, które odbędą się w niedzielę 11 września 2016 r. rozpocznie msza święta o godz. 11.00. Za plony dziękować Panu Bogu parafianie z Cichego, Czerwiennego, Ratułowa i Starego Bystrego.


Dalszą część uroczystości stanowić będzie festyn w ogrodzie plebańskim, który rozpocznie się o godz.12.15. Na scenie plenerowej wystąpią „Mali Miętusianie”, schola parafialna pod kierownictwem organisty Andrzeja Zaryckiego, uczniowie ze Szkół Podstawowych w Czerwiennem i nr 1 w Cichem, zespół „Honielnik” z Czerwiennego, zespół „Cantare” z Ratułowa.

Dodatkowymi atrakcjami będą konkursy dla dzieci i dorosłych z nagrodami, malowanie buziek dla dzieci, pokaz ratownictwa OSP i harcerzy, a także degustacja potraw regionalnych.

Część dochodu z imprezy przeznaczona będzie na cel charytatywny dla Izy chorej na białaczkę limfoblastyczną.

Do uczestnictwa w Dożynkach Miętusiańskich zapraszają Związek Podhalan Oddział Miętustwo, Parafia w Miętustwie, OSP Ciche Dolnem Czerwienne Dolne i Ratułów Dolny oraz Centrum Kultury i Promocji Gminy Czarny Dunajec.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Torebka filcowa XVTorebka filcowa XVOkrągła torebka filcowa z haftowanym ludowym motywem. Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki.   Obwód ok. 57 cm Wysokość ok.20 cm Wysokość z...
    60 zł
  • Ludowe etui na tablet VLudowe etui na tablet VLudowe etui z szarego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł
  • Falkon szklany IIFalkon szklany IIFalkon szklany w postaci cylindra z lekko wklęsłymi ścianami, z ludowym motywem malowanym ręcznie. Wymiary: wysokość 35 cm, średnica 14 cm.
    130 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.