PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Czerwiec 2013 123456789101112131415161718192021222324252627282930 »

Morskie Oko

Góry

Patronat medialny WATRA

Biegacze dopisali na IV Biegu Zamoyskiego

Sobota, 1 czerwca 2013 r.
Autor: Anna Karpiel-Semberecka

fot. Anna Karpiel-SembereckaBieg im. hr. Władysława Zamoyskiego w tym roku zaliczyć można do bardzo udanych. Wystartowało w nim 212 zawodników, czyli aż o ponad 100 więcej niż rok temu. Nie wystraszyła ich deszczowa pogoda. Zwycięzca Robert Faron z Kamienicy trasę długości 10 km z Palenicy Białczańskiej do Morskiego Oka pokonał w czasie 42min:13.6. Wśród pań zwyciężyła Izabela Zatorska z czasem 47min:51.7.


Bieg im. hr. Władysława Zamoyskiegopo raz pierwszy zorganizowano w czerwcu 2009 r. w ramach obchodów 120 rocznicy nabycia dóbr zakopiańskich przez hr. Władysława Zamoyskiego. Trasa prowadziła wówczas z Palenicy Białczańskiej do Kuźnic i liczyła 21 km. Kolejna edycja biegu odbyła się dopiero w 2011 r. w ramach „Zakopiańskiego Weekendu Biegowego z Sokołem". Zmieniono i skrócono wówczas trasę, której długość od tamtej pory wynosi 10 km i prowadzi drogą asfaltową z Palenicy Białczańskiej (980 m n.p.m.) przez Wodogrzmoty Mickiewicza (1100 m n.p.m.) do Morskiego Oka (1410 m n.p.m.).

Bieg Zamoyskiego to jeden z najlepszych biegów górskich sezonu 2012 wg rankingu biegigorskie.pl. Otrzymał podwyższoną kategorię Ligi Biegów Górskich – S. Natomiast w 2011 r. portal internetowy maratonypolskie.pl przyznał mu wyróżnienia m.in. w kategorii biegów na dystansie 10 km i biegów górskich.

W tym roku bieg miał szczególny charakter ze względu na obchody 160-tej rocznicy urodzin hr. Władysława Zamoyskiego, wybitnej postaci zasłużonej dla odzyskania Morskiego Oka, a także bardzo bliskiej członkom Towarzystwa Gimnastycznego Sokół. Władysław Zamoyski współtworzył bowiem gniazdo tej organizacji w Zakopanem, przekazując na ten cel należący do niego grunt i finansując budowę sokolni. Z okazji tego jubileuszu wydarzenie honorowym patronatem objął Prezydent Zamościa Marcin Zamoyski, który ufundował także specjalny puchar dla zwycięzcy biegu do Morskiego Oka. Natomiast członkowie zakopiańskiego „Sokoła” złożyli kwiaty pod pomnikiem upamiętniającym zasługi hr. Wł. Zamoyskiego dla odzyskania Morskiego Oka.

O 12.30 w kinie „Sokół” odbyło się uroczyste wręczenie nagród i dyplomów zwycięzcom biegu w klasyfikacji generalnej oraz w poszczególnych kategoriach.

Po dwóch dniach Zakopiańskiego Weekendu Biegowego z Sokołem w klasyfikacji Grand Prix Sokoła prowadzi Marek Grochowski przed Wawrzyńcem Pawskim (obaj reprezentujący TG „Sokół” Zakopane) i Piotrem Smolakiem (Poraj-Krosno). Jutrzejszy ekstremalny Wysokogórski Bieg im. dh. Franciszka Marduły rozstrzygnie o ostatecznym wyniku. Start o godz. 7.00 z Parkingu w Jaszczurówce.

WYNIKI:

Bieg Zamoyskiego 2013-kategorie.pdf

Bieg Zamoyskiego 2013-open.pdf

Organizator:

Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” Gniazdo Zakopane

Burmistrz Miasta Zakopane

Patronat honorowy:

Wojewoda Małopolski Jerzy Miller

Prezydent Zamościa Marcin Zamoyski

Patronat medialny:

Gość Niedzielny

TVP Kraków

Tygodnik Podhalański

Telewizja Tygodnika Podhalańskiego

Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Sponsor główny:

Salomon

Partnerzy:

Polskie Koleje Linowe S.A.

Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe

Tatrzański Park Narodowy

Hotel Górski „Kalatówki”

Skyrunning Poland

S-LAB Trail Running

Berdax

Cukiernia Samanta

Intersport

Suunto

Kotelnica Białczańska

„Weekend Biegowy” został dofinansowany ze środków Gminy Miasta Zakopane przeznaczonych na realizację zadań w zakresie wychowania w trzeźwości i przeciwdziałania alkoholizmowi.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Ludowe etui na tablet VLudowe etui na tablet VLudowe etui z szarego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł
  • Grafika Folk w ramce IIGrafika Folk w ramce IIGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł
  • Torebka filcowa IITorebka filcowa IITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki z kieszenią boczną i smyczą. UWAGA -...
    160 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.