PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Sierpień 2013 12345678910111213141516171819202122232425262728293031  

Morskie Oko

Góry

Chodzimy po górach i zdobywamy Górską Odznakę Turystyczną PTTK

Środa, 7 sierpnia 2013 r.
Autor: Maciej Bętkowski

fot. Maciej BętkowskiW niedzielę 4 sierpnia w ramach akcji "Chodzimy po górach i zdobywamy Górską Odznakę Turystyczną PTTK" wędrowaliśmy z parkingu na Palenicy Białczańskiej do Morskiego Oka. W wycieczce wzięło udział 17 turystów z Zakopanego, Kościeliska, Dzianisza i Gdyni. Razem z rodzicami, wędrowała z nami najmłodsza dotąd uczestniczka naszych wycieczek, 3,5-letnia Małgosia Staszel z Dzianisza. Od Wodogrzmotów Mickiewicza zeszliśmy zielonym szlakiem do schroniska PTTK w Dolinie Roztoki.


To bardzo ładne i wielce zasłużone dla turystyki tatrzańskiej schronisko, jest niestety omijane przez większość turystów idących asfaltową szosą do Morskiego Oka. Postulaty, aby grupy zorganizowane, prowadzone przez przewodników tatrzańskich, mogły chodzić do schroniska leśną drogą dojazdową, ciągle czekają na sensowne rozpatrzenie. Również nasza grupa nie uzyskała zgody na takie przejście od urzędnika aktualnie zastępującego Dyrektora Tatrzańskiego Parku Narodowego. Czy nasze przejście bardzo by zaszkodziło ochronie korników w tej okolicy? Widzieliśmy dwa dzięcioły ratujące swoim sposobem chore drzewa. Jakie mają szanse?

Po dojściu do Morskiego Oka odpoczywaliśmy wśród wielotysięcznego tłumu nad brzegiem stawu. Znaczna część "turystów" niefrasobliwie moczyła nogi i brodziła po wodzie przy brzegu najpiękniejszego stawu tatrzańskiego. Zwyczaj moczenia nóg w Morskim Oku staje się coraz bardziej powszechny i wśród wielu badań naukowych prowadzonych w TPN, ciekawe byłyby badania nad wpływem tego zjawiska na smak herbaty i zup gotowanych w schronisku. Obeszliśmy Morskie Oko dookoła, a część grupy poszła nad Czarny Staw.

Wracając umawialiśmy się na następną bezpłatną wycieczkę do Doliny Pięciu Stawów w niedzielę 11 sierpnia, na którą organizatorzy akcji serdecznie wszystkich zapraszają. Zbiórka uczestników o godz. 9-tej, przy wejściu na zielony szlak koło Wodogrzmotów Mickiewicza.

Zasady, cele akcji i dotychczasowe wycieczki były przedstawione w Internecie w dniach: 21 maja, 10 i 26 czerwca, oraz 4 i 11 lipca br.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Magnes Folk na lodówkę IIIMagnes Folk na lodówkę IIIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Okładka na zeszyt IOkładka na zeszyt ILudowe okładka na zeszyt (A5) z brązowego filcu, kolorowy haft maszynowy. W komplecie zeszyt w kratkę 96 stron. Wymiary: szerokość 15 cm, długość 23 cm.
    30 zł
  • Naszyjnik "Kropla miodu"Naszyjnik "Kropla miodu"Naszyjnik z nieregularnych koralików  - Koral, oraz kilku koralików z bursztynu. Jako przekładki małe rureczki - Koral. Obwód 50 cm. 
    85 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.