PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Myślenice

Zaproszenia

Karpaty pełne czarów...

Piątek, 11 września 2015 r.
Autor: PTH NT

Karpaty pełne czarów...Polskie Towarzystwo Historyczne Oddział w Nowym Targu oraz Muzeum Regionalne Dom Grecki w Myślenicach serdecznie zapraszają na promocję książki pt. „Karpaty pełne czarów. O wierzeniach, medycynie i magii ludowej Karpat polskich” oraz wernisaż wystawy pt. „Mistyczny świat karpackich wierzeń w fotografii Zofii Kity”, które odbędą się 11 września 2015 r. (piątek) o godz. 18.00 w Domu Greckim ul. Sobieskiego 3.


Wcześniej o godzinie 13.00 zapraszamy na warsztaty kulturoznawcze: „O duchach, strachach i zabobonach - demonologia ludowa w myślenickim” prowadzone przez mgr Małgorzatę Wierzbicką - Wójtowicz (Muzeum Orkana w Rabce Zdrój).

Promocja książki, wystawa fotograficzna oraz warsztaty kulturoznawcze rozpoczynają cykl spotkań jakie odbywać się będą jesienią w ramach Programu edukacyjno-naukowego pn. „Karpaty pełne czarów”, dofinansowanego przez Województwo Małopolskie i Powiat Limanowski.

Partnerami projektu są: Muzeum Orawski Park Etnograficzny w Zubrzycy Górnej - Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego, Muzeum Podhalańskie im. Czesława Pajerskiego w Nowym Targu, Muzeum im. Władysława Orkana w Rabce Zdrój, Muzeum Regionalne „Dom Grecki” w Myślenicach, Muzeum Kultury Łemkowskiej w Zyndranowej oraz Wojewódzka Biblioteka Pedagogiczna w Limanowej - Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego i Centralna Biblioteka Górska PTTK w Krakowie.

Serdecznie zapraszamy !

Zobacz w naszym sklepie:
  • Zbójnickie czakoZbójnickie czakoZbójnickie czako wykonane z sukna w kolorze brązowym z sztywną wkładką skórzaną. Czako posiada orle pióro z zdobioną metalową okuwką z mosiądzu. Z guzem zdobionym rozetą...
    950 zł
  • Grafika Folk w ramce IGrafika Folk w ramce IGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł
  • „Skąpiec”„Skąpiec”Płyta DVD zawiera spektakl „Skąpiec” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej. (czas: 1 godz. 23 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa Pitoraka...
    30 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.