PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Myślenice

Zaproszenia

Karpaty pełne czarów...

Piątek, 11 września 2015 r.
Autor: PTH NT

Karpaty pełne czarów...Polskie Towarzystwo Historyczne Oddział w Nowym Targu oraz Muzeum Regionalne Dom Grecki w Myślenicach serdecznie zapraszają na promocję książki pt. „Karpaty pełne czarów. O wierzeniach, medycynie i magii ludowej Karpat polskich” oraz wernisaż wystawy pt. „Mistyczny świat karpackich wierzeń w fotografii Zofii Kity”, które odbędą się 11 września 2015 r. (piątek) o godz. 18.00 w Domu Greckim ul. Sobieskiego 3.


Wcześniej o godzinie 13.00 zapraszamy na warsztaty kulturoznawcze: „O duchach, strachach i zabobonach - demonologia ludowa w myślenickim” prowadzone przez mgr Małgorzatę Wierzbicką - Wójtowicz (Muzeum Orkana w Rabce Zdrój).

Promocja książki, wystawa fotograficzna oraz warsztaty kulturoznawcze rozpoczynają cykl spotkań jakie odbywać się będą jesienią w ramach Programu edukacyjno-naukowego pn. „Karpaty pełne czarów”, dofinansowanego przez Województwo Małopolskie i Powiat Limanowski.

Partnerami projektu są: Muzeum Orawski Park Etnograficzny w Zubrzycy Górnej - Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego, Muzeum Podhalańskie im. Czesława Pajerskiego w Nowym Targu, Muzeum im. Władysława Orkana w Rabce Zdrój, Muzeum Regionalne „Dom Grecki” w Myślenicach, Muzeum Kultury Łemkowskiej w Zyndranowej oraz Wojewódzka Biblioteka Pedagogiczna w Limanowej - Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego i Centralna Biblioteka Górska PTTK w Krakowie.

Serdecznie zapraszamy !

Zobacz w naszym sklepie:
  • Obraz olejny Folk IIObraz olejny Folk IIObraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz czarno...
    300 zł
  • Okładka na zeszyt IIOkładka na zeszyt IILudowe okładka na zeszyt (A5) z brązowego filcu zapinana na guzik, kolorowy haft maszynowy. W komplecie zeszyt w kratkę 96 stron. Wymiary: szerokość 15 cm, długość 23...
    30 zł
  • Słownik biograficzny "Podhalanie" tom IIISłownik biograficzny "Podhalanie" tom IIILudzie kultury i sportu, dziennikarze, duchowni i samorządowcy - łącznie ponad 350 osób znalazło się w najnowszym słowniku biograficznym "Podhalanie". Słownik...
    90 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.