PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Myślenice

Zaproszenia

Karpaty pełne czarów...

Piątek, 11 września 2015 r.
Autor: PTH NT

Karpaty pełne czarów...Polskie Towarzystwo Historyczne Oddział w Nowym Targu oraz Muzeum Regionalne Dom Grecki w Myślenicach serdecznie zapraszają na promocję książki pt. „Karpaty pełne czarów. O wierzeniach, medycynie i magii ludowej Karpat polskich” oraz wernisaż wystawy pt. „Mistyczny świat karpackich wierzeń w fotografii Zofii Kity”, które odbędą się 11 września 2015 r. (piątek) o godz. 18.00 w Domu Greckim ul. Sobieskiego 3.


Wcześniej o godzinie 13.00 zapraszamy na warsztaty kulturoznawcze: „O duchach, strachach i zabobonach - demonologia ludowa w myślenickim” prowadzone przez mgr Małgorzatę Wierzbicką - Wójtowicz (Muzeum Orkana w Rabce Zdrój).

Promocja książki, wystawa fotograficzna oraz warsztaty kulturoznawcze rozpoczynają cykl spotkań jakie odbywać się będą jesienią w ramach Programu edukacyjno-naukowego pn. „Karpaty pełne czarów”, dofinansowanego przez Województwo Małopolskie i Powiat Limanowski.

Partnerami projektu są: Muzeum Orawski Park Etnograficzny w Zubrzycy Górnej - Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego, Muzeum Podhalańskie im. Czesława Pajerskiego w Nowym Targu, Muzeum im. Władysława Orkana w Rabce Zdrój, Muzeum Regionalne „Dom Grecki” w Myślenicach, Muzeum Kultury Łemkowskiej w Zyndranowej oraz Wojewódzka Biblioteka Pedagogiczna w Limanowej - Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego i Centralna Biblioteka Górska PTTK w Krakowie.

Serdecznie zapraszamy !

Zobacz w naszym sklepie:
  • Wisior "Kula Jadeitu"Wisior "Kula Jadeitu"Wisior z dużą /średn. 2,5 cm./ i stosunkowo ciężką, z grawerowaną we wzór, kulą jadeitu. Resztę stanowią oponki amazonitu /mniejsze, przeźroczyste/ , oponki jaspisu...
    100 zł
  • Naszyjnik "Cukierkowy"Naszyjnik "Cukierkowy"Naszyjnik z kulek agaru oraz koralików szkła Weneckiego - vintage. Obwód 50 cm.
    65 zł
  • Torebka filcowa XIITorebka filcowa XIITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z różowej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok. 35...
    160 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.