PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

65-lecie "Tatrzańskiego Orła" i książka o góralskiej kulturze

Środa, 12 grudnia 2012 r.   Autor: AKS

65-lecie "Tatrzańskiego Orła" i książka o góralskiej kulturzeWe wrześniu 2012 minęło sześćdziesiąt pięć lat od chwili, w której swój żywot rozpoczął "Tatrzański Orzeł" (The Tatra Eagle) na ziemi Amerykańskiej w Passaic, w stanie New Jersey. Pismo to ukazuje się przez te lata nieprzerwalnie, podtrzymując i rozwijając wśród Podhalan i wśród wielu sympatyków w Ameryce jak i w Polsce zrozumienie dla pięknej kultury podhalańskiej. Redagowane przez rodzeństwo Janina Gromada Kedron i Prof. Tadeusz Gromada, "Tatrzański Orzeł" jest gazetką, która wychodzi kwartalnie; nic co góralskie nie jest mu obce; każde ciekawsze i ważniejsze wydarzenia z życia i kultury Podhalan jest w nim zarejestrowane. czytaj więcej


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.