PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Kultura

„U księcia Orłowskiego” na Nowy Rok

Poniedziałek, 4 stycznia 2010 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

fot. Piotr Rayski-PawlikPełna sala widowiskowa Miejskiego Ośrodka Kultury bawiła się przy najsłynniejszych ariach klasycznych oper i operetek śpiewanych przez artystów zrzeszonych w grupie „Passion Artists” – śpiewaków europejskich oper i filharmonii, którzy na noworoczny koncert – „Bal u księcia Orłowskiego” przyjechali do Nowego Targu.


Wstęp na koncert był bezpłatny, aczkolwiek z uwagi na spodziewane zainteresowanie wcześniej MOK rozprowadzał wejściówki z rezerwacją miejsc. Ich posiadacze mieli pierwszeństwo przy wejściu na salę widowiskową, ale pomieściła ona wszystkich, którzy przyszli na koncert również bez wejściówek. Dla tych, dla których brakło numerowanych miejsc, dostawione były ławki.
Sabina Zapiór, Sylwia Złotkowska, Krzysztof Ciupiński-Świątek i Tomasz Piluchowski, wraz z kwartetem smyczkowym „Vivo” z Krakowa zaśpiewali 24 utwory w różnych językach, a wszystko spięte było w fabułę kameralnego balu ekscentrycznego księcia Orłowskiego. Była miłość, zazdrość i nienawiść, ale prawdziwe emocje budziły wykonania światowych klasyków przez młodych artystów, którzy dzielili się swoją pasją z publicznością nie zapominając, że to sztuka jest dla widzów, a nie widzowie dla sztuki. Zresztą kilka osób z publiczności zostało zgrabnie wciągniętych w wir scenicznej zabawy, a na koniec z artystami śpiewała cała sala.
Przerwa w połowie koncertu była okazją do noworocznych życzeń i toastu wzniesionego przez Burmistrza Miasta Nowego Targu Marka Fryźlewicza, który był współorganizatorem i jednocześnie honorowym patronem koncertu.
Rozpoczęty trzy dni temu Nowy Rok to okres, w którym stawiamy sobie plany, w którym marzymy, w którym podejmujemy wyzwania i nowe inicjatywy. Dlatego życzę wszystkim państwu i każdemu z osobna, państwa rodzinom i wspólnocie miejskiej, życzę naszej ojczyźnie abyśmy to wszystko, co chcemy w tym roku zrealizować, o czym marzymy, aby się nam spełniało – powiedział Burmistrz Fryźlewicz. - Życze abyśmy przy tych wszystkich zadaniach potrafili pokonywać trudności i złe chwile. I życzę aby w tym Nowym Roku towarzyszyło nam wiele tak szczęśliwych chwil jak ten dzisiejszy koncert.

Zobacz w naszym sklepie:
  • "Na Was zawsze można liczyć""Na Was zawsze można liczyć""Na Was zawsze można liczyć" - 40 stronnicowy album z fotografiami Grzegorza Gałązki i tekstem Ks. Władysława Mariana Zarębczana. Wydawnictwo MICHALINEUM. My, górale...
    40 zł
  • Bańka choinkowa IIIBańka choinkowa IIIBańka choinkowa (plastik) obleczona ręcznie wykonanym materiałem, ze wstążeczką i sznureczkiem. Obwód ok. 26 cm.
    10 zł
  • Grafika Folk w ramce XGrafika Folk w ramce XGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.