PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Kultura

Spotkanie Noworoczne Burmistrza Nowego Targu

Wtorek, 12 stycznia 2010 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

fot. Piotr Rayski-PawlikJuż po raz dwudziesty Burmistrz Nowego Targu Marek Fryźlewicz zaprosił na uroczyste Spotkanie Noworoczne przedstawicieli instytucji publicznych, firm oraz indywidualnie osoby współpracujące z samorządem dla dobra Miasta. Zgodnie z tradycją zapoczątkowaną przez Burmistrza Józefa Ramsa i podtrzymaną przez Burmistrza Czesława Borowicza podziękował w ten sposób za cały rok działalności, dzięki której żyje się nam w Nowym Targu coraz lepiej.


W okolicznościowym przemówieniu Burmistrz podsumował miniony rok. Zarówno pod względem wydarzeń, wśród których numerem jeden była wizyta Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiegi, jak i pod względem sukcesów samorządu, a te największe stały się udziałem miasta pod koniec roku – środki przyznane na rewitalizację centrum Nowego Targu oraz na modernizację infrastruktury kanalizacyjnej. Przemawiając Burmistrz nie pominął porażek. Skutecznie powstrzymana przez kilku mieszkańców rozbudowa ulicy Grel, czy blokowane prace przy utworzeniu stacji narciarskiej na Dziubasówkach, to dwa cele, których nie udało się zrealizować, ale których miasto nie zaniecha.

- Życzę Państwu, wszystkim wspólnotom i grupom, które reprezentujecie działając dla dobra Miasta i Podhala, abyśmy jak pisze nasz nowotarski poeta doktro Roman Dzioboń „radość ze Światła, radość z narodzin, to światło, co tak silnie rozbłysło w Betlejem, ponieśli przez codzienność i szarość życia, bo tylko ono jedno oznacza nadzieję” – powiedział Burmistrz. – Niech ta nadzieja trwa w nas, dobre dni będą naszym udziałem w całym roku, a łaska boża, życzliwość dobrych ludzi, pomyślność i szczęście zawsze nam życzą. Szczęść Boże wszystkim państwu, miastu i naszej ojczyźnie – zakończył.

Dwudzieste, jubileuszowe Spotkanie Noworoczne było także okazją do podziękowania Burmistrzowi Fryźlewiczowi za podtrzymywanie tej tradycji. Uczynił to znany i szanowany dr Wit Radwański, niegdysiejszy ordynator chirurgii nowotarskiego szpitala, były działacz samorządowy, który dziękując Burmistrzowi wręczył mu elegancką grafikę ze słowami „Dezyderaty”.

W trakcie Spotkania Noworocznego była przeprowadzona zbiórka pieniędzy na Kubusia Nowaka, dziecka cierpiącego na rzadką chorobę Anophthalmos, który wymaga skomplikowanych operacji oczodołów. Zebrano 6318 zł i 20 euro.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Bransoletk​a "Porzeczki"Bransoletk​a "Porzeczki"Bransoletka, z koralików z korala fasetowanego, rurek - koral i pastylek - szkło. Plus masa perłowa - zawieszka. Obw 20,5 cm
    70 zł
  • Spinka góralska XVSpinka góralska XVMetalowa spinka góralska w kolorze srebrnym z wizerunkiem jelonka w kolorze złotym. Ręcznie wykonana. Szerokość 7 cm, długość (z przekolacem) 19,5 cm.
    180 zł
  • 100-lecie LO im. O. Balzera w Zakopanem100-lecie LO im. O. Balzera w ZakopanemDwupłytowy album DVD zawierający relacje wideo z obchodów 100-lecie Liceum Ogólnokształcącego  im. O. Balzera w Zakopanem. Pierwsza płyta zawiera reportaż (30 min.) ze...
    25 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.