Nowy Targ
Kultura
Mali nowotarżanie śpiewali Dzieciątku
Autor: Piotr Rayski-Pawlik
Dzieci ze wszystkich nowotarskich przedszkoli, zarówno tych prowadzonych bezpośrednio przez Urząd Miasta, jak i nadzorowanych merytorycznie przedszkoli prywatnych śpiewały i tańczyły we środę w Miejskim Ośrodku Kultury podczas koncertu „Dzieciątku Śpiewamy”. Organizatorem i jednocześnie gościem koncertu był Burmistrz Nowego Targu Marek Fryźlewicz.
- Dzieci które są naszą nadzieją, nadzieją miasta, nadzieją Polski, śpiewały o tej największej nadziei ludzkości, o Chrystusie, który przyszedł na świat jako to małe dziecię. Życzę wszystkim, w pierwszym rzędzie tym naszym najmniejszym obywatelom, ich rodzicom, babciom i dziadkom, aby w każdym z nas ta nadzieja wzrastała i aby trwała przez wszystkie dni tego roku – powiedział Burmistrz składając życzenia wszystkim zgromadzonym na sali widowiskowej. - Ta sala, okazuje się w trakcie koncertu, jest już za mała, dlatego cieszę się, że powstaje w Nowym Targu sala na siedemset osób przy Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej, więc żeby wszyscy się zmieścili: rodzice, dziadkowie i inni, może rodzeństwo, to nie wiem czy nie będziemy musieli organizować tych koncertów już na tej sali – zauważył Burmistrz.
Burmistrz podziękował również wychowawcom przedszkolnym za duży wkład w przygotowanie maluchów do pracochłonnego programu. Każda grupa przedszkolna przygotowała po dwa utwory wraz z choreografią.
- Falkon szklany I
Falkon szklany w postaci sześcianu z ludowym motywem malowanym ręcznie. Wymiary: wysokość 15 cm, szerokość 10 cm. 120 zł - Korale folkowe III
Korale folkowe wykonane z białego tybetu i zielonej włóczki. Zawiązywane. Długość całości 100 cm. 70 zł - Korale folkowe I
Korale folkowe wykonane z zielonego tybetu i żółtej włóczki. Zawiązywane. Długość całości 106 cm. 70 zł
Mali nowotarżanie śpiewali DzieciątkuAutor zdjęć: Piotr Rayski-Pawlikobejrzyj galerię
Liczba zdjęć: 4



