PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Kultura

Mali nowotarżanie śpiewali Dzieciątku

Czwartek, 14 stycznia 2010 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

fot. Piotr Rayski-PawlikDzieci ze wszystkich nowotarskich przedszkoli, zarówno tych prowadzonych bezpośrednio przez Urząd Miasta, jak i nadzorowanych merytorycznie przedszkoli prywatnych śpiewały i tańczyły we środę w Miejskim Ośrodku Kultury podczas koncertu „Dzieciątku Śpiewamy”. Organizatorem i jednocześnie gościem koncertu był Burmistrz Nowego Targu Marek Fryźlewicz.


- Dzieci które są naszą nadzieją, nadzieją miasta, nadzieją Polski, śpiewały o tej największej nadziei ludzkości, o Chrystusie, który przyszedł na świat jako to małe dziecię. Życzę wszystkim, w pierwszym rzędzie tym naszym najmniejszym obywatelom, ich rodzicom, babciom i dziadkom, aby w każdym z nas ta nadzieja wzrastała i aby trwała przez wszystkie dni tego roku – powiedział Burmistrz składając życzenia wszystkim zgromadzonym na sali widowiskowej. - Ta sala, okazuje się w trakcie koncertu, jest już za mała, dlatego cieszę się, że powstaje w Nowym Targu sala na siedemset osób przy Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej, więc żeby wszyscy się zmieścili: rodzice, dziadkowie i inni, może rodzeństwo, to nie wiem czy nie będziemy musieli organizować tych koncertów już na tej sali – zauważył Burmistrz.
Burmistrz podziękował również wychowawcom przedszkolnym za duży wkład w przygotowanie maluchów do pracochłonnego programu. Każda grupa przedszkolna przygotowała po dwa utwory wraz z choreografią.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Saszetka ISaszetka ISaszetka filcowa z haftowanym ludowym motywem. Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z brązowej podszewki.   Szerokość ok. 22 cm. Wysokość ok. 18 cm Materiał: Filc...
    50 zł
  • Naszyjnik "Krzyżyk i korale"Naszyjnik "Krzyżyk i korale"Naszyjnik "Krzyżyk i korale" Obwód - 44 cm. Inspirowany starą biżuterią góralską - Koral, Metal, Srebro. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę...
    95 zł
  • Magnes Folk na lodówkę VMagnes Folk na lodówkę VMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.