PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Kultura

Jak młodzi widzą swoje miasto

Środa, 3 lutego 2010 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

fot. Piotr Rayski-PawlikW holu nowotarskiego Urzędu Miasta została otwarta wystawa pt. „Moje Miasto w obiektywie” będąca efektem pracy uczniów obydwóch gimnazjów – uczestników projektu „Rozuzlenie” w ramach polsko-słowackiego programu „Młodzież w Działaniu”.


Na zdjęciach można obejrzeć różne obrazki z miasta, zarówno te, w których młodzież dostrzega jego urok – np. odnowiony budynek Komendy Powiatowej Policji, Urząd Skarbowy, nową kładkę na Białym Dunajcu, jak i zdjęcia przedstawiające graffiti na murach, czy Rynek – co prawda w neutralnym ujęciu, ale za to z podpisem „Rynek, a właściwie dwa wielkie parkingi”.

Po krótkich przemówieniach opiekuna projektu Dawida Tokarskiego i Burmistrza Marka Fryźlewicza młodzież została zaproszona do jednej z sal Urzędu, gdzie można było porozmawiać z władzami miasta (był obecny również Przewodniczący Rady Miasta Lesław Mikołajski) na temat tego, co się dzieje w mieście i jakie będą realizowane inwestycje. Z największym zadowoleniem były przyjęte inwestycje związane ze sportem i rekreacją. Tych, jak się okazuje, ciągle młodym ludziom brakuje.

Program „Młodzież w Działaniu” to program Unii Europejskiej skierowany do młodych ludzi w wieku od 13 do 30 lat oraz do pracowników młodzieżowych, wspierający uczestnictwo w kształceniu pozaszkolnym, czyli edukacji nieformalnej. Umożliwia nawiązywanie kontaktów międzynarodowych i wymianę doświadczeń. Zachęca do podejmowania różnorakich działań na rzecz społeczności lokalnej, służących również indywidualnemu rozwojowi. Promuje ideę zjednoczonej Europy. W projekcie „Rozuzlenie” biorą udział młodzi ludzie z Nowego Targu, Kieżmarku, Nowego Sącza i Starej Lubowni.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Grafika Folk w ramce VGrafika Folk w ramce VGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł
  • Ludowe etui na tablet IILudowe etui na tablet IILudowe etui z czarnego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł
  • Naszyjnik "Karmelki"Naszyjnik "Karmelki"Naszyjnik dla dziewczynek ze nieregularnego kwarcu różowego oraz koralików vintage - Lampwork / szklane ozdobne. Obwód 46 cm. 
    50 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.