Nowy Targ
Kultura
Wieczór Czwartkowy w szkole muzycznej
Autor: Piotr Rayski-Pawlik
W Państwowej Szkole Muzycznej im. Fryderyka Chopina odbył się kolejny Wieczór Czwartkowy poświęcony muzyce patrona szkoły. Honorowy patronat nad cyklem koncertów objął Burmistrz Nowego Targu Marek Fryźlewicz.
Podczas koncertu grane i śpiewane były utwory Chopina – w tym również oryginalna wersja Marszu Żałobnego, która poświęcona była ofiarom tragedii pod Smoleńskiem. Koncert również rozpoczął się od upamiętnienia ofiar Katynia.
- Dziękuję za piękny koncert i wspaniały wieczór. W tym szczególnym roku chopinowskim, w roku kiedy obchodzimy siedemdziesięciolecie zbrodni katyńskiej, w tym trudnym dla nas wszystkim czasie tragedii narodowej możemy to wszystko przeżywać z tak piękną muzyką – powiedział burmistrz wręczając kwiaty koncertującym muzykom.
Na fortepianie grali Joanna Zmarz i Marek Ciesielski, pieśni Chopina śpiewała sopranistka Anna Pierścińska. Koncerty prowadzi i organizuje Krzysztof Leksycki.
- Naszyjnik "Turkoza"
Naszyjnik "Turkoza" Obwód 47 cm. Materiały: Turkus (duże owale i kule), Stare szkło weneckie, Piryt, Hematyt, Srebro. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę...175 zł - Torebka filcowa XIV
Torebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...160 zł - Okładka na zeszyt IV
Ludowe okładka na zeszyt (A5) z czarnego filcu zapinana na guzik, kolorowy haft maszynowy. W komplecie zeszyt w kratkę 96 stron. Wymiary: szerokość 15 cm, długość 23 cm. 30 zł
Wieczór Czwartkowy w szkole muzycznejAutor zdjęć: Piotr Rayski-Pawlikobejrzyj galerię
Liczba zdjęć: 4



