PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Kultura

Srebrny Kamerton dla Nowego Targu

Środa, 1 września 2010 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

fot. Piotr Rayski-PawlikBurmistrz Marek Fryźlewicz odebrał we wtorek Srebrny Kamerton dla samorządu Miasta Nowego Targu za wspieranie Sądeckiego Towarzystwa Muzycznego, które prowadzi sieć ognisk muzycznych m.in. w Nowym Targu – w siedzibie Państwowej Szkoły Muzycznej.


- Sprawując urząd burmistrza jestem świadom tego jak ważna jest kultura muzyczna, stąd wspieranie waszych działań zarówno prowadzonych przez Państwową Szkołę Muzyczną, jak i Sądeckie Towarzystwo Muzyczne – powiedział Burmistrz po odebraniu nagrody z rąk prezesa STM Wiesława Zabierowskiego. – W samorządach jest wiele potrzeb bardzo różnych, ale jeśli pozostawi się sprawy kultury samym sobie, to potem ciężko jest odrobić zaległości, a czasem nie chodzi tylko o pieniądze, lecz o życzliwość – dodał dziękując za wyróżnienie.

Okazją do wręczenia Srebrnego Kamertonu Burmistrzowi było posiedzenie Rady Pedagogicznej PSM. Prezes Zabierowski wręczył również w imieniu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznaki Zasłużonych dla Kultury, o które Sądeckie Towarzystwo Muzyczne wnioskowało z okazji tegorocznego jubileuszu 25-lecia istnienia. Otrzymali je Małgorzata Majda, Ewa Zachwieja i Edward Krupa.

Srebrny Kamerton to nowe odznaczenie ustanowione przez Sądeckie Towarzystwo Muzyczne. W tym roku zostało nadanych tylko pięć takich wyróżnień, a kapituła będzie decydować o nowych odznaczeniach co pięć lat. Społeczne Ognisko Muzyczne w Nowym Targu jest największym oddziałem STM, które na terenie dawnego województwa nowosądeckiego kształci ok. 550 dzieci.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Aniołek duży IIIAniołek duży IIIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 7 cm. Wysokość 13,5 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    13 zł
  • Słownik biograficzny "Podhalanie" tom ISłownik biograficzny "Podhalanie" tom ILudzie kultury i sportu, dziennikarze, duchowni i samorządowcy - kilkaset osób znalazło się w tomie I Słownika biograficznego "Podhalanie". Słownik biograficzny...
    70 zł
  • Wisiorek "Sopel"Wisiorek "Sopel"Wisiorek z kwarcem pokrytym tytanem. Obw. 60 cm. Dł. zawieszki 3,5 cm.
    60 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.