PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Kultura

Srebrny Kamerton dla Nowego Targu

Środa, 1 września 2010 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

fot. Piotr Rayski-PawlikBurmistrz Marek Fryźlewicz odebrał we wtorek Srebrny Kamerton dla samorządu Miasta Nowego Targu za wspieranie Sądeckiego Towarzystwa Muzycznego, które prowadzi sieć ognisk muzycznych m.in. w Nowym Targu – w siedzibie Państwowej Szkoły Muzycznej.


- Sprawując urząd burmistrza jestem świadom tego jak ważna jest kultura muzyczna, stąd wspieranie waszych działań zarówno prowadzonych przez Państwową Szkołę Muzyczną, jak i Sądeckie Towarzystwo Muzyczne – powiedział Burmistrz po odebraniu nagrody z rąk prezesa STM Wiesława Zabierowskiego. – W samorządach jest wiele potrzeb bardzo różnych, ale jeśli pozostawi się sprawy kultury samym sobie, to potem ciężko jest odrobić zaległości, a czasem nie chodzi tylko o pieniądze, lecz o życzliwość – dodał dziękując za wyróżnienie.

Okazją do wręczenia Srebrnego Kamertonu Burmistrzowi było posiedzenie Rady Pedagogicznej PSM. Prezes Zabierowski wręczył również w imieniu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznaki Zasłużonych dla Kultury, o które Sądeckie Towarzystwo Muzyczne wnioskowało z okazji tegorocznego jubileuszu 25-lecia istnienia. Otrzymali je Małgorzata Majda, Ewa Zachwieja i Edward Krupa.

Srebrny Kamerton to nowe odznaczenie ustanowione przez Sądeckie Towarzystwo Muzyczne. W tym roku zostało nadanych tylko pięć takich wyróżnień, a kapituła będzie decydować o nowych odznaczeniach co pięć lat. Społeczne Ognisko Muzyczne w Nowym Targu jest największym oddziałem STM, które na terenie dawnego województwa nowosądeckiego kształci ok. 550 dzieci.

Zobacz w naszym sklepie:

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.