PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Kultura

Górskie zauroczenia Tadeusza Śmiałkowskiego

Poniedziałek, 13 września 2010 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

fot. Piotr Rayski-PawlikZestaw zdjęć z Beskidu Sądeckiego – z wycieczki na Dzwonkówkę i Prehybę – wykonany po wczesnych, październikowych opadach śniegu w zeszłym roku można podziwiać w holu Miejskiego Ośrodka Kultury. We czwartek wieczorem z udziałem ich autora, nowotarżanina Tadeusza Śmiałkowskiego wystawa została uroczyście otwarta.


- Ta wystawa jest kontynuacją ubiegłorocznej, kiedy pokazałem krajobraz górski w porze jesiennej – mówił podczas wernisażu Tadeusz Śmiałkowski. - Natomiast to, co pokazuję tutaj to jest to, co było wyżej. Idąc w górę stwierdziłem, że robi się coraz bardziej biało. Nie był to śnieg jako taki, tylko po prostu szron. Nie było żadnego ptaka, żadnego owada, cisza aż dzwoniła w uszach. Jedynym dźwiękiem jaki się pojawiał, był dźwięk spadających liści. I to było warte spędzenia tego czasu właśnie tam.

Pięknych zdjęć Tadeuszowi Śmiałkowskiemu gratulował również Burmistrz Marek Fryźlewicz, który poinformował licznych gości wernisażu, że gotowy do druku jest już album zdjęć tego znanego nowotarskiego fotografika.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Bransoletka "Czerwona"Bransoletka "Czerwona"Bransoletka "Czerwona" Obwód 21 cm. Materiały: Szkło i srebro. Zapięcie szufladkowe. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę Krzemińską-Owczarz.
    55 zł
  • Torebka filcowa XIIITorebka filcowa XIIITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...
    160 zł
  • Torebka filcowa IVTorebka filcowa IVTorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamyka na zatrzaski. Środek z czarnej podszewki, z kieszenią boczną. Szerokość ok. 33 cm Wysokość ok. 31...
    130 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.