PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Kultura

Górskie zauroczenia Tadeusza Śmiałkowskiego

Poniedziałek, 13 września 2010 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

fot. Piotr Rayski-PawlikZestaw zdjęć z Beskidu Sądeckiego – z wycieczki na Dzwonkówkę i Prehybę – wykonany po wczesnych, październikowych opadach śniegu w zeszłym roku można podziwiać w holu Miejskiego Ośrodka Kultury. We czwartek wieczorem z udziałem ich autora, nowotarżanina Tadeusza Śmiałkowskiego wystawa została uroczyście otwarta.


- Ta wystawa jest kontynuacją ubiegłorocznej, kiedy pokazałem krajobraz górski w porze jesiennej – mówił podczas wernisażu Tadeusz Śmiałkowski. - Natomiast to, co pokazuję tutaj to jest to, co było wyżej. Idąc w górę stwierdziłem, że robi się coraz bardziej biało. Nie był to śnieg jako taki, tylko po prostu szron. Nie było żadnego ptaka, żadnego owada, cisza aż dzwoniła w uszach. Jedynym dźwiękiem jaki się pojawiał, był dźwięk spadających liści. I to było warte spędzenia tego czasu właśnie tam.

Pięknych zdjęć Tadeuszowi Śmiałkowskiemu gratulował również Burmistrz Marek Fryźlewicz, który poinformował licznych gości wernisażu, że gotowy do druku jest już album zdjęć tego znanego nowotarskiego fotografika.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Ludowe etui na tablet VILudowe etui na tablet VILudowe etui z ciemno-szarego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł
  • Obraz olejny Folk IIIObraz olejny Folk IIIObraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz...
    300 zł
  • Korale folkowe IIKorale folkowe IIKorale folkowe wykonane z tybetu i żółtej włóczki. Zapinane na haczyk. Długość całości 72 cm.
    70 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.