PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Kwiecień 2012 123456789101112131415161718192021222324252627282930 »

Nowy Targ

Kultura

Kulturalna Stolica Podhala proponuje w kwietniu

Środa, 4 kwietnia 2012 r.
Autor: Barbara Pachniowska

Kulturalna Stolica Podhala proponuje w kwietniuRównonoc 20/21 marca na półkuli północnej wyznacza początek wiosny, my topimy Marzannę, Japończycy mają dzień wolny od pracy, Bułgarów odwiedza Baba Marta, różne zwyczaje towarzyszą obchodom pierwszego dnia wiosny na świecie. My, w tej wiosennej atmosferze proponujemy Państwu obejrzenie wystawy fotograficznej autorstwa Kazimierza Pańszczyka „Ptaki Kotliny Nowotarskiej”. Torfowe krainy to miejsca magiczne i niezwykłe, miejsca gdzie wiosenne mgły przedziera gardłowy gulgot cietrzewi, bębnienie bekasów i piskliwe nawoływanie czajek. To wreszcie miejsca, w których rozgrywa się nieustanna walka o przetrwanie.


Codzienne dramaty, zarówno tych dużych, jak i zupełnie małych mieszkańców okolicznych uroczysk. W głównej mierze to właśnie tu, w samym sercu obniżenia podhalańskiego, Autor rejestruje ptasie piękno, grację i niezwykłą maestrię ruchu.

W kwietniowych planach Uniwersytet Trzeciego Wieku zaprasza na wykłady „Drogami życia” – dr hab. Magdaleny Sadlik  oraz mgr Iwony Hodorowicz „Turystyka w obszarach chronionych”. O powstaniu i działalności Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół”  w czasie wieczornych spotkań w Bursie Gimnazjalnej opowie mgr Mateusz Olejnik. Warto wrócić do odległej, ponad stuletniej historii nowotarskiego „Sokoła”, przywołać fakty i ludzi, którzy swoją pracą ożywiali działania lokalnej społeczności.

Wiosennie również „Obrazami z papieru” Agnieszki Wasiak zachwycać będzie Galeria Sztuki BWA „Jatki”. Artystka jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, w roku 2008 obroniła doktorat na Wydziale Grafiki i Malarstwa. O swoich eksperymentach z papierem pisze: „…wykorzystuję złudzenia optyczne, które powstają w wyniku nałożenia na siebie kilku warstw struktur oraz zmiany rytmu, napięć kierunkowych a także proporcji…”

Wśród kulturalnych propozycji nie zabraknie barwnych tanecznych występów, wokalnych interpretacji młodych wykonawców w ramach XXV. Edycji Małopolskiego Festiwalu Form Muzycznych i Tanecznych „Talenty Małopolski 2012”. W wiosennej aurze nie może zabraknąć poezji, tym razem zapraszamy na poezję rosyjskich artystów słowa w wykonaniu znakomitej Magdaleny Grąziowskiej, aktorki Starego Teatru w Krakowie.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Aniołek duży IIAniołek duży IIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 7 cm. Wysokość 13,5 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    13 zł
  • Wisiorek "Ogródek 2"Wisiorek "Ogródek 2"Wisiorek, z sukna, filcu i cekin. Średnica zawieszki 4,8 cm. Obw. 70 cm.
    30 zł
  • 100-lecie LO im. O. Balzera w Zakopanem100-lecie LO im. O. Balzera w ZakopanemDwupłytowy album DVD zawierający relacje wideo z obchodów 100-lecie Liceum Ogólnokształcącego  im. O. Balzera w Zakopanem. Pierwsza płyta zawiera reportaż (30 min.) ze...
    25 zł

Zobacz także:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.