PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Maj 2012 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Nowy Targ

Kultura

2 Noc Muzeów

Poniedziałek, 21 maja 2012 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

fot. Piotr Rayski-PawlikWernisaże, koncert, wykład i zwiedzanie wielu obiektów oraz wystaw w Nowym Targu były elementami drugiej Nocy Muzeów zorganizowanej wzorem innych miast. Inicjatywa spotkała się ze sporym zainteresowaniem Mieszkańców.


Chętni licznie przybyli do otwartej niedawno Izby Zimnej Wojny i Socjalizmu w podziemiach Urzędu Miasta, gdzie mieści się odnowiony i wyposażony w pamiątki schron – centrum zarządzania dla władz miasta z okresu głębokiego komunizmu. Okresowi Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej poświęcona była też wystawa w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej oddział w Nowym Targu. 

W Muzeum Podhalańskim wykład na temat nowotarskich kamienic i ich mieszkańców wygłosiła Barbara Słuszkiewicz. Tam też zorganizowany został koncert i oglądać można było stałe ekspozycje. Wyjątkowo w sobotę i o późniejszej porze odbył się wernisaż w Galerii „Jatki”. Zwiedzających podejmował też w farnym kościele proboszcz parafii św. Katarzyny ks. Marian Wanat. 

Dla najbardziej aktywnych uczestników 2. Nocy Muzeów przygotowane były specjalne kupony, na których zbierało się okolicznościowe stemple. Kto zebrał ich komplet, otrzymywał nagrodę książkową.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Zbójnickie czakoZbójnickie czakoZbójnickie czako wykonane z sukna w kolorze brązowym z sztywną wkładką skórzaną. Czako posiada orle pióro z zdobioną metalową okuwką z mosiądzu. Z guzem zdobionym rozetą...
    950 zł
  • Torebka filcowa XIIITorebka filcowa XIIITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...
    160 zł
  • Okładka na zeszyt IVOkładka na zeszyt IVLudowe okładka na zeszyt (A5) z czarnego filcu zapinana na guzik, kolorowy haft maszynowy. W komplecie zeszyt w kratkę 96 stron. Wymiary: szerokość 15 cm, długość 23 cm.
    30 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.