PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Maj 2012 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Nowy Targ

Kultura

2 Noc Muzeów

Poniedziałek, 21 maja 2012 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

fot. Piotr Rayski-PawlikWernisaże, koncert, wykład i zwiedzanie wielu obiektów oraz wystaw w Nowym Targu były elementami drugiej Nocy Muzeów zorganizowanej wzorem innych miast. Inicjatywa spotkała się ze sporym zainteresowaniem Mieszkańców.


Chętni licznie przybyli do otwartej niedawno Izby Zimnej Wojny i Socjalizmu w podziemiach Urzędu Miasta, gdzie mieści się odnowiony i wyposażony w pamiątki schron – centrum zarządzania dla władz miasta z okresu głębokiego komunizmu. Okresowi Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej poświęcona była też wystawa w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej oddział w Nowym Targu. 

W Muzeum Podhalańskim wykład na temat nowotarskich kamienic i ich mieszkańców wygłosiła Barbara Słuszkiewicz. Tam też zorganizowany został koncert i oglądać można było stałe ekspozycje. Wyjątkowo w sobotę i o późniejszej porze odbył się wernisaż w Galerii „Jatki”. Zwiedzających podejmował też w farnym kościele proboszcz parafii św. Katarzyny ks. Marian Wanat. 

Dla najbardziej aktywnych uczestników 2. Nocy Muzeów przygotowane były specjalne kupony, na których zbierało się okolicznościowe stemple. Kto zebrał ich komplet, otrzymywał nagrodę książkową.

Zobacz w naszym sklepie:
  • 100-lecie LO im. O. Balzera w Zakopanem100-lecie LO im. O. Balzera w ZakopanemDwupłytowy album DVD zawierający relacje wideo z obchodów 100-lecie Liceum Ogólnokształcącego  im. O. Balzera w Zakopanem. Pierwsza płyta zawiera reportaż (30 min.) ze...
    25 zł
  • Ludowe etui na tablet IIILudowe etui na tablet IIILudowe etui z czarnego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł
  • Torebka filcowa XVTorebka filcowa XVOkrągła torebka filcowa z haftowanym ludowym motywem. Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki.   Obwód ok. 57 cm Wysokość ok.20 cm Wysokość z...
    60 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.