PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Kultura

Małopolskie przemiany przed MOK

Niedziela, 17 czerwca 2012 r.
Autor: Katarzyna Put

fot. Piotr Rayski-Pawlikprzed Miejskim Ośrodkiem Kultury można oglądać wystawę pt. „Małopolska przemiana! Sukcesy wdrażania Funduszy Europejskich w Małopolsce”. Wystawa przedstawia aktywność wszystkich małopolskich powiatów w pozyskiwaniu środków unijnych na rozwój naszego regionu. Prezentowane są miejsca znajome mieszkańcom od lat, które dzięki środkom unijnym są odnowie, wyremontowane, nowoczesne.


W ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na terenie Gminy Miasta Nowy Targ zrealizowano następujące projekty: wybudowano wielofunkcyjną salę gimnastyczną, utworzono w nowotarskim Ratuszu siedzibę Informacji Turystycznej (MSIT), wybudowano Centrum Dydaktyczno-Biblioteczne z aulą na 600 miejsc, biblioteką, laboratoriami, salami dydaktycznymi, garażami, rozbudowano i wyposażono warsztaty szkolne przy Zespole Szkół Technicznych im. Stanisława Staszica. Utworzono siedem nowych pracowni, w tym pracownie diagnostyki samochodowej i napraw podzespołów samochodowych. Poszczególne pracownie wyposażono w sprzęt dydaktyczny. Obiekty infrastruktury dydaktycznej w zakresie kształcenia ustawicznego i zawodowego zostały zmodernizowane i są dostępne dla osób niepełnosprawnych. Powstał Inteligentny System Sterowania Ruchem wykorzystujący nowoczesną technologię w dziedzinie informacji i komunikacji. Projekty których realizacja jeszcze trwa to: Poprawa i wzmocnienie funkcjonowania transportu publicznego Gminy Miasta Nowy Targ, Rewitalizacja Centrum Nowego Targu, Modernizacja Gospodarki Wodnej i Ściekowej w Nowym Targu. 

Wartości projektów realizowanych na terenie powiatu nowotarskiego w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego (MRPO)

Wartość całkowita projektów: 367 693 926,20 zł Dofinansowanie projektów: 197 476 269, 19 zł

Program Operacyjny Kapitał Ludzki ( POKL) wartość całkowita projektu: 49 531 334, 13 zł

Dofinansowanie projektów: 46 999 028, 21 zł

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW) Wartość całkowita projektów: 82 442 631, 72 zł. Dofinansowanie projektów: 39 439 942, 62 zł

Projekty, których realizacja jeszcze trwa to: Poprawa i wzmocnienie funkcjonowania transportu publicznego Gminy Miasta Nowy Targ, Rewitalizacja Centrum Nowego Targu, Modernizacja Gospodarki Wodnej i Ściekowej w Nowym Targu. 

Ideą wystawy jest podsumowanie okresu budżetowego UE 2007 – 2013 w Małopolsce.

Jej zadaniem jest kreowanie pozytywnego obrazu wdrażania funduszy europejskich przez samorząd w obszarach takich jak wspieranie wzrostu gospodarczego i wzrostu zatrudnienia, zwiększenie jakości usług edukacyjnych, podniesienie poziomu aktywności zawodowej, a także restrukturyzacja, poprawa jakości życia i rozwój obszarów wiejskich.

Wybrane projekty prezentowane są z podziałem na powiaty na podświetlanych totemach, co umożliwia oglądanie wystawy przez całą dobę. Od 19 czerwca wystawę oglądać będzie można w Zakopanem.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Magnes Folk na lodówkę IXMagnes Folk na lodówkę IXMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Magnes Folk na lodówkę IIMagnes Folk na lodówkę IIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Poduszka brązowaPoduszka brązowaPoduszka z sukna filcowego w kolorze ciemno-brązowym z motywem ludowym haftowanym ręcznie, wypełniona materiałem syntetycznym. Wymiary ok. 38 na 38 cm.
    100 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.