PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Kultura

Kulturalna Stolica Podhala

Poniedziałek, 1 października 2012 r.
Autor: Barbara Pachniowska

Kulturalna Stolica PodhalaPaździernik w nowotarskiej ofercie kulturalnej rozpoczynamy programem na Światowy Tydzień Zwierząt. Data ta jest nieprzypadkowa, 3 października to rocznica śmierci Św. Franciszka z Asyżu, uznawanego za patrona zwierząt, ponadto październik ogłoszony jest Międzynarodowym Miesiącem Dobroci dla Zwierząt. Każdego roku staramy się zapraszać dzieci na spotkania ,warsztaty o tematyce ochrony zwierząt. Stawiamy sobie za cel by coraz więcej osób rozumiało, że ochrona zwierząt to nie tylko hobby , utrudniające życie tym, którzy myślą inaczej, ale obowiązek i miara człowieczeństwa.


Zaplanowaliśmy w październiku dla Państwa dużą dawkę dobrego humoru zapraszając na Międzynarodową Wystawę Rysunku Satyrycznego „Kichanie mózgu - od kalokagatii do hipochondrii i z powrotem”. Z tym tematem zmierzyli się rysownicy i karykaturzyści z całego świata. Bez mózgu człowiek nie istnieje, czy wypada i warto żartować z mózgu, który odpowiada za wszystkie nasze działania. Choroby mózgu są najokrutniejsze z możliwych, gdyż zmieniają myślenie i mogą unicestwić każdy inny organ. To bardzo trudny temat a za razem prowokujący. W nadesłanych rysunkach można było zobaczyć tematy dotyczące mózgu kpiące z jego formy, kształtu jak i rysunki pokazujące myślenie i dążenie do czegoś..... Człowiek myśli, wymyśla, obmyśla i przemyśla, dąży do doskonałości i idealizmu”, pisze we wstępie do katalogu wystawy Henryk Cebula rzeźbiarz, rysownik i publicysta. 

5 października Euroregion Tatry zaprasza na wernisaż malarstwa Jana Kantego Pawluśkiewicza Nowy Targ - Kieżmark. Belle Art - Żel Art, któremu towarzyszyć będzie multimedialny pokaz pt. "Ściany" w 3D na fasadzie Teatru Starego w Krakowie.

Do  różnorodnych wydarzeń z kręgu sztuk wizualnych Galeria BWA „Jatki”  dokłada propozycję  pokazu multimedialnego ”Rzeźby świetlne” opracowanego przez Jerzego Olbrychtowicza przy współpracy z Marią Olbrychtowicz. 

Towarzystwo Bursy Gimnazjalnej wraz z Polskim Towarzystwem Historycznym  w Nowym Targu zapraszają na Jubileusz 100-lecia Bursy Gimnazjalnej oraz 20-lecia wznowienia działalności Towarzystwa Bursy Gimnazjalnej, bogaty program uroczystości konferencja, wykłady, wystawy sprawią ,że spędzą Państwo mile czas a być może powrócą również wspomnieniami do lat młodzieńczych.    

Zapraszam serdecznie, proponuję zapoznanie się z całością oferty.


program na pazdziernik.pdf

Zobacz w naszym sklepie:
  • Naszyjnik "Krzyżyk i korale"Naszyjnik "Krzyżyk i korale"Naszyjnik "Krzyżyk i korale" Obwód - 44 cm. Inspirowany starą biżuterią góralską - Koral, Metal, Srebro. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę...
    95 zł
  • Zbójnickie czakoZbójnickie czakoZbójnickie czako wykonane z sukna w kolorze brązowym z sztywną wkładką skórzaną. Czako posiada orle pióro z zdobioną metalową okuwką z mosiądzu. Z guzem zdobionym rozetą...
    950 zł
  • Torebka filcowa IITorebka filcowa IITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki z kieszenią boczną i smyczą. UWAGA -...
    160 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.