PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Kultura

Sacrosong 2012

Wtorek, 4 grudnia 2012 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

fot. Piotr Rayski-Pawlik1005 osób przewinęło się w tym roku przez scenę Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Targu w ramach przesłuchań do XXIII Archidiecezjalnego Przeglądu Piosenki Religijnej na Podhalu Sacrosong 2012 - "Wierzę Panie". W ciągu dwóch dni przesłuchań w poprzedni weekend jury wybrało laureatów, którzy po koncercie w niedzielne popołudnie odebrali nagrody. Puchar publiczności, w po głosowaniu, zdobyła Martyna Kasprzycka z Zakopanego za utwór "Modlitwa".


W tym roku hasło Sacrosongu brzmiało „Wierzę, Panie”. Motto takie zostało wybrane, ponieważ Ojciec Święty Benedykt XVI ogłaszając Rok Wiary zachęcił Kościół do „autentycznego i nowego nawrócenia się do Pana, jedynego Zbawiciela świata”. Honorowy patronat nad Przeglądem objął Metropolita Krakowski ks. kard. Stanisław Dziwisz, zaś pomocy finansowej wraz z patronatem udzielił m.in. Burmistrz Marek Fryźlewicz. 

A oto pozostałe wyniki: 

W kategorii dziecięcej 

 soliści

 I - Martyna Kasprzycka z Zakopanego za utwór "Modlitwa"

 II - nie przyznano

 III - Aleksandra Lichaj z Zaskala za utwór "Dziękuję Ci"

 

 schole

 I - nie przyznano

 II - Schola parafii św. Piotra i Pawła z Trzebini za utwór "Tyś jak skała"

 III - Schola "Podaruj radość" z Pcimia za utwór "Droga"

 

 W kategorii młodzieżowej 

 soliści

 I - Karolina Gwóźdź z Nowego Sącza za utwór "Błogosław duszo moja Pana"

 II i III nie przyznano

 

 schole

 I - Schola "W miłości zwycięstwo" z Krakowa - Borku Fałęckiego za utwór "Coś gra w sercu mym" II - Schola "Suffragium" z Bysiny za utwór "Bogaty w każdy cud" III - Schola "Gaudium" z Niegowici "Powietrzem moim jest" 

Specjalny puchar Rycerzy Kolumba otrzymała schola "Paradiso" z Ochotnicy Górnej.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Naszyjnik "Kropla miodu"Naszyjnik "Kropla miodu"Naszyjnik z nieregularnych koralików  - Koral, oraz kilku koralików z bursztynu. Jako przekładki małe rureczki - Koral. Obwód 50 cm. 
    85 zł
  • Korale folkowe IIKorale folkowe IIKorale folkowe wykonane z tybetu i żółtej włóczki. Zapinane na haczyk. Długość całości 72 cm.
    70 zł
  • Spinka góralska IXSpinka góralska IXMetalowa spinka góralska w kolorze srebrnym. Ręcznie wykonana. Szerokość 7,5 cm, długość (z przekolacem) 19,5 cm.
    180 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.