PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Kultura

Kulturalny marzec w Nowym Targu

Czwartek, 28 lutego 2013 r.
Autor: Barbara Pachniowska

Kulturalny marzec w Nowym TarguKulturalny marzec w Nowym Targu niewątpliwie należał będzie do kobiet! 1 marca na spotkanie i promocję swojej książki „Przez Czerwone Morze” zaprasza pani Ludmiła Figiel, Autorka wyróżnionej do druku w ogólnopolskim konkursie Literacki Debiut Roku 2012 opowieści. Przedstawione w niej autentyczne wydarzenia i sytuacje z pełnego dramatycznych przeżyć życia polskiej rodziny na Syberii i w Kazachstanie zdają się być także obrazem dziejów kilku milionów Polaków, którzy nie z własnej woli znaleźli się na „nieludzkiej ziemi” - pisze polecając Czytelnikom książkę prof. dr hab. Franciszek Ziejka.


Miejski Ośrodek Kultury zaprasza w marcu na kolejny salon poezji, którego gośćmi a jakże , będą artystki Maja Barełkowska -Cyrwus i Anna Maria Stachoń, aktorki zaczerpnęły tytuł swojego programu z niemieckiego filozofa Fryderyka Nietzschego „Szczęście jest kobietą”. Wszystkich z Państwa, którzy oczekiwać będą udowodnienia tego twierdzenia zapraszamy do nowotarskiego Ratusza już w niedzielę 3 marca.

W marcowym cyklu wykładów Uniwersytetu Trzeciego Wieku dr Anna  Mlekodaj wygłosi wykład „Władysław Orkan- między charyzmą a słabością” ,natomiastprelekcję dla członków nowotarskiego oddziału Związku Podhalan poprowadzi pani Joanna Kalata a tematem spotkania będzie" Twoje zdrowie w twoich rękach" czyli profilaktyka zdrowia to nie tylko badania kontrolne.  

Trwający od blisko roku cykl spotkań o nowotarskich właścicielach kamienic w Rynku zawsze gromadzi wierne grono słuchaczy ,pani Barbara Słuszkiewicz- emerytowana kierownik Archiwum Państwowego w Nowym Targu , odtwarza dzieje, losy rodzin i nieruchomości w tej części naszego Miasta, tym razem opowie o kamienicach pod numerami 14 i 15.

Galeria Sztuki „Jatki” na marzec zaprosiła Dorotę Bąk –absolwentkę Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Artystka uprawia grafikę artystyczną oraz malarstwo i rysunek , a od 1997 r. prowadzi pracownię malarstwa i rysunku w Zespole Szkół Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem.

Muzeum Podhalańskie zaprasza na otwarcie wystawy „W 120 rocznicę powstania Towarzystwa Gimnastycznego SOKÓŁ w Nowym Targu”, Towarzystwa którego głównym celem było podtrzymywanie i rozwijanie świadomości narodowej, podnoszenie sprawności fizycznej polskiej młodzieży, popularyzacja sportów letnich i zimowych, wyrabianie tężyzny fizycznej i sił moralnych.

Tradycyjnie w marcu parafia Bł. Jana Pawła II zaprasza na premierę Misterium Męki Pańskiej. Tegoroczne Misterium dedykuje Ojcu Świętemu Benedyktowi XVI. W duchu wdzięczności pragniemy powtórzyć za polskimi biskupami: „Jesteś dla nas i pozostaniesz świadkiem żywej wiary w Jezusa Chrystusa Zmartwychwstałego. Bóg dał Kościołowi i światu w Twojej Osobie człowieka wrażliwego na dobro, piękno i prawdę”- pisze w zaproszeniu ks. Wojciech Nitka, autor scenariusza i reżyser spektaklu.

Na wszystkie przytoczone imprezy wstęp jest bezpłatny, poniżej załączam pełny kalendarz imprez marcowych. Zapraszam serdecznie.

KSP_na marzec.pdf

Zobacz w naszym sklepie:
  • Naszyjnik "Turkoza"Naszyjnik "Turkoza"Naszyjnik "Turkoza" Obwód 47 cm. Materiały: Turkus (duże owale i kule), Stare szkło weneckie, Piryt, Hematyt, Srebro. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę...
    175 zł
  • Magnes Folk na lodówkę VMagnes Folk na lodówkę VMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • „Baby i Dezerterzy”„Baby i Dezerterzy”Płyta DVD zawiera spektakl „Baby i dezerterzy” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej (57 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa Pitoraka działający...
    30 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.