PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Kultura

Kulturalny marzec w Nowym Targu

Czwartek, 28 lutego 2013 r.
Autor: Barbara Pachniowska

Kulturalny marzec w Nowym TarguKulturalny marzec w Nowym Targu niewątpliwie należał będzie do kobiet! 1 marca na spotkanie i promocję swojej książki „Przez Czerwone Morze” zaprasza pani Ludmiła Figiel, Autorka wyróżnionej do druku w ogólnopolskim konkursie Literacki Debiut Roku 2012 opowieści. Przedstawione w niej autentyczne wydarzenia i sytuacje z pełnego dramatycznych przeżyć życia polskiej rodziny na Syberii i w Kazachstanie zdają się być także obrazem dziejów kilku milionów Polaków, którzy nie z własnej woli znaleźli się na „nieludzkiej ziemi” - pisze polecając Czytelnikom książkę prof. dr hab. Franciszek Ziejka.


Miejski Ośrodek Kultury zaprasza w marcu na kolejny salon poezji, którego gośćmi a jakże , będą artystki Maja Barełkowska -Cyrwus i Anna Maria Stachoń, aktorki zaczerpnęły tytuł swojego programu z niemieckiego filozofa Fryderyka Nietzschego „Szczęście jest kobietą”. Wszystkich z Państwa, którzy oczekiwać będą udowodnienia tego twierdzenia zapraszamy do nowotarskiego Ratusza już w niedzielę 3 marca.

W marcowym cyklu wykładów Uniwersytetu Trzeciego Wieku dr Anna  Mlekodaj wygłosi wykład „Władysław Orkan- między charyzmą a słabością” ,natomiastprelekcję dla członków nowotarskiego oddziału Związku Podhalan poprowadzi pani Joanna Kalata a tematem spotkania będzie" Twoje zdrowie w twoich rękach" czyli profilaktyka zdrowia to nie tylko badania kontrolne.  

Trwający od blisko roku cykl spotkań o nowotarskich właścicielach kamienic w Rynku zawsze gromadzi wierne grono słuchaczy ,pani Barbara Słuszkiewicz- emerytowana kierownik Archiwum Państwowego w Nowym Targu , odtwarza dzieje, losy rodzin i nieruchomości w tej części naszego Miasta, tym razem opowie o kamienicach pod numerami 14 i 15.

Galeria Sztuki „Jatki” na marzec zaprosiła Dorotę Bąk –absolwentkę Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Artystka uprawia grafikę artystyczną oraz malarstwo i rysunek , a od 1997 r. prowadzi pracownię malarstwa i rysunku w Zespole Szkół Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem.

Muzeum Podhalańskie zaprasza na otwarcie wystawy „W 120 rocznicę powstania Towarzystwa Gimnastycznego SOKÓŁ w Nowym Targu”, Towarzystwa którego głównym celem było podtrzymywanie i rozwijanie świadomości narodowej, podnoszenie sprawności fizycznej polskiej młodzieży, popularyzacja sportów letnich i zimowych, wyrabianie tężyzny fizycznej i sił moralnych.

Tradycyjnie w marcu parafia Bł. Jana Pawła II zaprasza na premierę Misterium Męki Pańskiej. Tegoroczne Misterium dedykuje Ojcu Świętemu Benedyktowi XVI. W duchu wdzięczności pragniemy powtórzyć za polskimi biskupami: „Jesteś dla nas i pozostaniesz świadkiem żywej wiary w Jezusa Chrystusa Zmartwychwstałego. Bóg dał Kościołowi i światu w Twojej Osobie człowieka wrażliwego na dobro, piękno i prawdę”- pisze w zaproszeniu ks. Wojciech Nitka, autor scenariusza i reżyser spektaklu.

Na wszystkie przytoczone imprezy wstęp jest bezpłatny, poniżej załączam pełny kalendarz imprez marcowych. Zapraszam serdecznie.

KSP_na marzec.pdf

Zobacz w naszym sklepie:
  • Ludowe etui na tablet IIILudowe etui na tablet IIILudowe etui z czarnego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł
  • Grafika Folk w ramce VIGrafika Folk w ramce VIGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł
  • Okładka na zeszyt IIOkładka na zeszyt IILudowe okładka na zeszyt (A5) z brązowego filcu zapinana na guzik, kolorowy haft maszynowy. W komplecie zeszyt w kratkę 96 stron. Wymiary: szerokość 15 cm, długość 23...
    30 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.