PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Kultura

Kulturalna Stolica Podhala

Wtorek, 4 czerwca 2013 r.
Autor: Barbara Pachniowska

Kulturalna Stolica PodhalaCzerwcowy kalejdoskop nowotarskich imprez kulturalnych zdominowały propozycje dla najmłodszych mieszańców Miasta, co wydaje się być uzasadnione datą 1 czerwca i Dniem Dziecka, dlatego też wszystkie małe i duże dzieci miały już okazję wziąć udział w corocznej imprezie na tzw. Miasteczku Komunikacyjnym w Nowym Targu. Już wkrótce zapraszamy na wyjątkowy koncert przygotowany przez nowotarskie przedszkola. Koncert pod nazwą ”Podaruj dzieciom uśmiech” co roku gromadzi prawdziwe rzesze Rodziców, Babć i Dziadków oraz bliższych i dalszych członków rodzin, a wszyscy oni w skupieniu i z ogromnym entuzjazmem oglądają występy przedszkolaków nie szczędząc przy tym braw, okrzyków radości i wzruszeń. Polecamy, naprawdę warto tam być!


Niezwykłą niespodziankę dla dzieci  przygotowała również Orkiestra Akademii Beethovenowskiej pod dyrekcją  Sebastiana Perłowskiego, która na zaproszenie naszego Ośrodka wystąpi z koncertem „Bajkowe melodie” a soliści Agnieszka Koziarowska i Mateusz Ziółko zaśpiewają piosenki z bajek Mulan, Pocahontas, Mała Syrenka, Smerfy, Gumisie, Pszczółka Maja, Król Lew i innymi.

W czerwcu zapraszamy na 3 Nowotarskie Spotkania z Melpomeną, wdniach 15-16 czerwca zaprezentujemy Państwu spektakl „Tango” Sławomira Mrożka  w wyk. Teatru Norma z Krakowa oraz dwa premierowe spektakle w wykonaniu amatorskich grup teatralnych działających w naszym Ośrodku, spektakl „Nowe T” oraz „Ruszcie księżyc kolanem…” w reżyserii Marcina Kalisza.

Tradycyjnie w ostatnią sobotę czerwca zapraszamy na otwarcie wystawy XXXIII Międzynarodowego  Konkursu Fotograficznego im. Jana Sunderlanada „Krajobraz górski” pod patronatem FIAP, ponad 150 uczestników z kilkunastu krajów będzie prezentować fotografie ubiegając się o nagrody i medale. Tym razem wystawa zagości również w plenerze przed Ośrodkiem Kultury, malowane światłem górskie krajobrazy w wakacyjne miesiące  zapraszać będą do wnętrz Ośrodka, gdzie podziwiać będzie można najnowszą edycję konkursu. Dodać należy, że w tym czasie również Galeria Sztuki BWA „Jatki” zaprasza na wystawę  „Trzy spojrzenia na Tatry –Piotr Piątek, Marcin Kęsek, Vladimir Vlček”  - finisaż wystawy laureatów Międzynarodowego Konkursu Fotograficznego im. Jana Sunderlanda „Krajobraz górski”.

Ponadto w czerwcu  na koncerty do Państwowej Szkoły Muzycznej w Nowym Targu  zapraszają uczniowie oraz Stowarzyszenie Viva l’Arte, Związek Podhalan przygotował kolejną edycję „Nowotarskich Sobótek”, a Polskie Towarzystwo Historyczne Ogólnopolską Konferencję Naukową  „ Karpaty pełne czarów. O wierzeniach, medycynie i magii ludowej Karpat polskich”.

program czerwiec_2013.pdf

Zobacz w naszym sklepie:
  • Zbójnickie czakoZbójnickie czakoZbójnickie czako wykonane z sukna w kolorze brązowym z sztywną wkładką skórzaną. Czako posiada orle pióro z zdobioną metalową okuwką z mosiądzu. Z guzem zdobionym rozetą...
    950 zł
  • Torebka filcowa VIITorebka filcowa VIITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zatrzask. Środek z dopinaną na zatrzask wkładką z podszewki zamykaną na zamek błyskawiczny...
    160 zł
  • Flakon szklany IVFlakon szklany IVOkrągły falkon szklany z ludowym motywem malowanym ręcznie. Wymiary: wysokość 13,5 cm, średnica 18 cm (średnica podstawy 13,5 cm)
    90 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.