PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Kultura

„Orfeusz we Włoszech”

Wtorek, 17 września 2013 r.
Autor: Bernadeta Bal

„Orfeusz we Włoszech”Reprezentantki Studia Piosenki „Septyma” przy Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Targu na Festiwalu „Orfeusz we Włoszech” . VI Międzynarodowy Festiwal “Orfeusz we Włoszech” Lido di Jesolo – Wenecja, Włochy odbywał się w dniach 9–15 września 2013. Uczestniczyli w nim dzieci i młodzież do 25 roku życia. Studio Piosenki "Septyma" działające przy MOK Nowy Targ reprezentowały Martyna Plewa - uczennica klasy V Szkoły Podstawowej nr 4 oraz Julia Jarząbek - uczennica Szkoły Podstawowej nr 6 w Nowym Targu


Obie dziewczynki reprezentowały Polskę podczas festiwalu, który uchodzi za jedną z ważniejszych imprez artystycznych na świecie dla młodzieży. Nominacja do Festiwalu to szereg zdobytych wcześniej nagród i wyróżnień na festiwalach ogólnopolskich i międzynarodowych, które dziewczynki mają na swoim koncie, m.in. I miejsce – na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki w Budapeszcie, II miejsce – na Międzynarodowym Festiwalu Anny German w Warszawie, I miejsce – na Międzynarodowym Festiwalu Intershow. Radość jest tym większa, iż obie młode wokalistki zdobyły 2 miejsce i oprócz nagród przywiozły piękne medale.

Był to cudowny czas dla obu solistek - przedłużone wakacje, pobyt nad morzem (dla Martynki pierwszy raz w życiu), wspólne zabawy i zwiedzanie Włoch. Piękna Wenecja pozostanie na długo w ich pamięci.

Opiekunem obu dziewczynek jest pani Dorota Kret - instruktor Studia Piosenki „Septyma” w MOK.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Ludowe etui na tablet VIILudowe etui na tablet VIILudowe etui z ciemno-szarego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł
  • Magnes Folk na lodówkę IXMagnes Folk na lodówkę IXMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Poduszka brązowa IIPoduszka brązowa IIPoduszka z sukna filcowego w kolorze ciemno-brązowym z motywem ludowym haftowanym ręcznie, wypełniona materiałem syntetycznym. Wymiary ok. 42 na 42 cm.
    100 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.