PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Kultura

Włoski wirtuoz gitary Pier Luigi Corona

Wtorek, 7 lipca 2015 r.
Autor: MOK NT

Włoski wirtuoz gitary Pier Luigi CoronaWłoski wirtuoz gitary Pier Luigi Corona, rzymianin, był gościem Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Targu w nowotarskim ratuszu. Pier Luigi Corona urodził się w Rzymie i tam kształcił. Jako solista występował z wieloma orkiestrami, takimi jak Orkiestra RAI w Rzymie, Orkiestrą Filharmonii Udine, w Laboratorio Ensemble, orkiestrami w Treviso, Orkiestrą "F. Busoni " oraz Orkiestrą Radia i Telewizji w Tiranie. Występował w salach koncertowych włoskich i zagranicznych, między nimi w Nowym Jorku, Bostonie, Waszyngtonie, Buenos Aires, La Plata, Mar del Plata, Madrycie, Barcelonie, ​​Sewilli, Cordobie, Maladze, Huelva, Pradze, Brnie, Brukseli, Wiedniu, Klagenfurcie, Kolonii, Monako, Niemczech, Luksemburgu, Trypolisie, Nairobi, Cork (Irlandia), w Helsinkach.


Regularnie prowadzi kursy mistrzowskie we Włoszech i za granicą, ostatnio został zaproszony do CIT Cork (Irlandia) i Akademii Sibeliusa w Helsinkach. Od 2004 roku jest solistą "Gorizia Guitar Orchestra". Nagrywa  dla RAI, BBC, niemieckiego Radio, Radio Koper, słoweńskiego Radia i Telewizji i albańskiego Radia i Telewizji. Mistrz gra na gitarze z pracowni włoskiego lutnisty Roberto Barone.

W programie mistrza znalazły się następujące kompozycje: M.Guliani Rossiniana op.119,M.Castelnuovo Tedesco Capriccio op.85,A.Borrios Mangore Vals,op.8n.3 i 4,Maxixe,Mazurka Apasionada Estudio da Concierto, E.Granados Minueto op.37 Maja de Goya, Danza Espanola op.37 i I.Albeniz Tango op. 165, Sevilla op.47.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Grafika Folk w ramce XGrafika Folk w ramce XGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł
  • Torebka filcowa ITorebka filcowa ITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...
    160 zł
  • Torebka filcowa VITorebka filcowa VITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...
    160 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.