PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Kultura

Przedzimowy letni ekspres

Wtorek, 1 grudnia 2015 r.
Autor: MOK NT

Przedzimowy letni ekspresSpotkania z kulturą Chorwacji już za nami… Nie prędko zapomnimy nietuzinkowe, z pięknymi zdjęciami i prawdziwymi scenariuszami opowieści filmowe (hollywoodzki happy end nie bawi), które każdy mógł odnieść do siebie. Może oglądali Państwo film o miejscu/roli kobiet w społeczeństwie? A może o miłości osób starszych, która na co dzień jest tabu? Czy wśród wielu krótkich filmów zauważyli Państwo inne spojrzenie na kibiców, czy recykling?


Publiczność dopisała na spotkaniu z warszawskim przewodnikiem, globtroterem, oficerem rezerwy i miłośnikiem Chorwacji Włodkiem Surowieckim, który pokazał nam Chorwację z wielu stron (wybrzeże, zabytki, ale i muzyka, napitki czy ślady wojny i mentalność mieszkańców). Przebojowy okazał się występ zespołu Sokół Orkestar z prawdziwie energetycznym, ale i nastrojowym i klimatycznym przeniesieniem nas w przestrzeni i czasie… A wszyscy z ochotą próbowali ciasteczek, ajwaru i cevapcici.

Tradycyjnie podziękowania dla osób i instytucji, które pomogły nam w tej edycji spotkań (kolejność alfabetyczna): Ambasada Republiki Chorwacji w Polsce, Jej Ekscelencja Ambasador Andrea Bekić, Pani Zofia Korzeniewska, ExpressMap Wydawnictwo Turystyczne, Pan Michał Kucharski, Narodowy Ośrodek Informacji Turystycznej Republiki Chorwacji w Warszawie, Państwowy Instytut Wydawniczy, Pani Małgorzata Stawida, Wydawnictwo Bezdroża, Pani Agnieszka Majka, Wydawnictwo Drzewo Babel, Pani Ola Górecka, Wydawnictwo „Pogranicze”, Wydawnictwo Korporacja Ha!art, Pan Adam Ladziński, Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowym Targu, Pan Józef Bąbol oraz uczniowie ZSCKR. A także podziękowania przede wszystkim dla naszych widzów i gości w liczbie prawie 400 osób. Wracamy już w marcu/kwietniu 2016 i postaramy wybrać się tym razem na inny kontynent. Bądźcie z nami! Zdravo!

Zobacz w naszym sklepie:
  • Magnes Folk na lodówkę VIMagnes Folk na lodówkę VIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Torebka filcowa XIIITorebka filcowa XIIITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...
    160 zł
  • Torebka filcowa XIVTorebka filcowa XIVTorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...
    160 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.