PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Kultura

Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu zaprasza...

Wtorek, 29 grudnia 2015 r.
Autor: Barbara Pachniowska

Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu zaprasza...W Nowy Rok ruszymy tanecznym krokiem bowiem od 5 do 8 stycznia zaprosimy na XIV Międzynarodowy Festiwal – Konkurs Intershow 2016 , w dniach 5 i 6 stycznia odbywać się będzie konkurs, zaś laureatów tego wydarzenia obejrzymy w koncercie galowym w dniu 8 stycznia. Ten niezwykle radosny festiwal talentów, to feeria dzięków, ruchu, radości, młodości i entuzjazmu dzieci i młodzieży z Ukrainy, Mołdawii, Białorusi, Litwy, Rosji i Polski. Obecność obowiązkowa! Na zaproszenie Miejskiego Ośrodka Kultury, Parafii NSPJ i Chóru „Echo Gorczańskie” Chór Hosanna z parafii św. Barbary w Witebsku /Białoruś/ wystąpi z koncertem kolęd w dniu 6 stycznia 2016r. w kościele NSPJ w Nowym Targu, po Mszy Św. o godz. 18.00.


Chór „Hosanna” istnieje przy parafii św. Barbary w Witebsku od 2000 roku. Obok wykonywania swojej funkcji liturgicznej, w ciągu minionych 15 lat stał się środowiskiem jednoczącym wokół piękna żywego śpiewu, ludzi o tradycji katolickiej, jak i prawosławnej oraz jeszcze poszukujących. Wsparty opieką Dominikanów, pracujących w Witebsku, jest ciekawym projektem duszpasterskim dla bardzo zróżnicowanej pod względem wyznaniowym społeczności białoruskiej. Przez 15- letni okres swego istnienia chór był uczestnikiem i laureatem festiwalów sakralnej muzyki: „Mahutny Boża” na Białorusi- jak i w Polsce: w Łapach. Przyjaźni się i śpiewa z chórem parafii św. Gertrudy w Monachium, i odwiedza latem wspólnotę parafialną w Itter w Austrii. Stąd też w repertuarze pojawiły się niemieckojęzyczne „pamiątki” z tych podróży. Chór wystąpi ponadto w Rabce Zdroju i Szczawnicy.

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na Koncert Noworoczny, który odbędzie się 9 stycznia 2016 r. w Miejskim Ośrodku Kultury o godz.18.00. Tym razem zaśpiewa dla Państwa trzech znakomitych tenorów: Leszek Świdziński – solista Warszawskiej Opery Kameralnej, znany i podziwiany przez publiczność na całym świecie od Ameryki Północnej, Południowej, poprzez Azję, Europę aż do Skandynawii.

Witold Wrona – artysta Gliwickiego Teatru Muzycznego, odtwórca wielu znakomitych ról operetkowych, znany i podziwiany zarówno na polskich scenach jak i europejskich.

Jan Zakrzewski – solista Krakowskiej Opery, odtwórca wielu ról najsłynniejszych operetek i oper, występujący na wielu europejskich scenach, uwielbiany szczególnie przez damską część publiczności.

 W wykonaniu wyżej wymienionych tenorów usłyszymy najpiękniejsze arie operowe, operetkowe, pieśni neapolitańskie oraz piosenki. Grać będzie tradycyjnie Orkiestra Straussowska OBLIGATO pod kierownictwem Jerzego Sobeńko. W programie koncertu usłyszymy między innymi takie utwory jak: Wielka sława to żart, O sole mio, Granada, La spaniola, Brunetki blondynki, Graj cyganie, Nessun dorma, Funiculi funicula, Amapola, Delilah, Uwierz w ducha i inne. Do tego porywające do tańca utwory instrumentalne , które zostaną przygotowane specjalnie na ten koncert.

10 stycznia zagramy razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Tym razem na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów120 tysięcy wolontariuszy WOŚP 10 stycznia 2016 roku wyjdzie na ulice nie tylko polskich miast, ale także zagra w kilkudziesięciu krajach na świecie. Tego dnia zapraszamy do naszego Ośrodka, zaczynamy o godz. 15.00 bajka dla najmłodszych Teatru Chrząszcz w Trzcinie.

17 stycznia o godz. 11.00 w nowotarskim ratuszu salon poezji zaprasza na program „Sam cymes-piosenki żydowskie”. Koncert składający się z najpiękniejszych piosenek żydowskich, śpiewanych po polsku, ale także w języku jidysz. „Miasteczko Bełz”, „Rebeka”, „Cziribim”, „Baj mir bistu szejn”, „Tumbalalajka", „Mein jidisze Mame” to tylko niektóre tytuły, które można usłyszeć podczas programu. Przy fortepianie Adam Snopek.Będzie zabawnie i sentymentalnie! Beata Marczewska - wokalistka i aktorka o nieprzeciętnym głosie, przez ponad 10 lat aktorka Teatru Zagłębia w Sosnowcu. Ukończyła szkołę muzyczną w klasie fortepianu. Występowała w wielu programach telewizyjnych, filmach kręconych dla BBC i różnych teatrach w Polsce. Wokalistka zespołu ZION, nagrała piosenkę na płycie Marka Grechuty „10 ważnych słów”. Adam Snopek – absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Laureat I nagrody Międzynarodowego Konkursu Improwizacji Jazzowej w Katowicach. Niezwykle charyzmatyczny, ekspresyjny, posiadający nieskończone pokłady energii. Pianista i aranżer Teatru Śląskiego w Katowicach

Galeria Sztuki BWA „Jatki” zaprasza na wystawę interdyscyplinarną  ANEKS – IDEA, MATERIA, PRZESTRZEŃ, z wiśnickim akcentem w tle, jest już drugą odsłoną tego przesłania z niewielką zmianą składu osobowego. Artyści czuli pewien niedosyt, pewne twórcze niedopowiedzenie i postanowili spotkać się ponownie. Tym razem w wystawie uczestniczą: Robert Dudek (PLSP Nowy Wiśnicz), Ewa Janus (ASP Kraków), Leszek Lewandowski (ASP Kraków), Józef Murzyn (ASP Kraków), Krystyna Olchawa (BWA „U Jaksy” Miechów), Kazimierz Pawlak (ASP Wrocław), Adam Pociecha (ASP Katowice), Marek Wawrzkiewicz (ASP Kraków), Paweł Warchoł (Oświęcim). Wszyscy są absolwentami wiśnickiego PLSP ale  ich dalsza droga edukacyjna ma różnorodny i indywidualny tok kształcenia. Wszyscy zdobyli akademickie wykształcenie artystyczne, wielu uzyskało tytuły naukowe, aż do stopnia profesora zwyczajnego. Można by stwierdzić, że wszyscy też zawodowo zajmują się pracą dydaktyczną gdyby nie jeden wyjątek, którym jest Paweł Warchoł z Oświęcimia, najbardziej aktywny twórczo i najbardziej utytułowany nagrodami artysta grafik.

16 stycznia rozpoczynamy ferie, sporo propozycji na naszej stronie internetowej dla dzieci i młodzieży.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Torebka filcowa IVTorebka filcowa IVTorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamyka na zatrzaski. Środek z czarnej podszewki, z kieszenią boczną. Szerokość ok. 33 cm Wysokość ok. 31...
    130 zł
  • Magnes Folk na lodówkę VMagnes Folk na lodówkę VMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Sakiewka IISakiewka IISakiewka filcowa z naszytym ludowym motywem. Zamykana na rzep.   Szerokość ok. 11 cm Wysokość ok. 17 cm Długość ze sznurkiem ok. 58 cm Materiał: Filc Kolor: Kremowy
    40 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.