PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Kultura

Sukces na XVII Ogólnopolskim Festiwalu Pieśni Patriotycznej

Poniedziałek, 1 maja 2017 r.
Autor: Mariola Maria Burcan

Sukces na XVII Ogólnopolskim Festiwalu Pieśni PatriotycznejW tegorocznym XVII Ogólnopolskim Festiwalu Pieśni Patriotycznej kolejny raz najlepsi okazali się wokaliści Pracowni Muzycznej Triolki Rabka-Zdrój przy Powiatowym Centrum Kultury Nowy Targ, pod kierunkiem nauczycieli muzyki i teatru Marioli i Piotra Burcan. I NAGRODĘ zdobyła KAROLINA SZCZUROWSKA lat 15. W PM Triolki rozwija od ponad 10 lat swój talent wokalny solowo i w zespołach, np.w utytułowanym zespole TRIOLA. Zdobywa od lat najwyższe laury w śpiewie solowym, w międzynarodowych i ogólnopolskich festiwalach.


Mieszka w uroczej miejscowości Przenosza. Poszerzała swój talent muzyczny o grę na skrzypcach i ukończyła szkołę muzyczną I stopnia w klasie skrzypiec.Udziela się artystycznie z okazji różnych uroczystości lokalnych. Śpiew jest jej wielką pasją.

II NAGRODĘ zdobył GRZEGORZ PAZDUR lat 14. Od kilku lat kształci się wokalnie w Pracowni Muzycznej Triolki. Ma laury w śpiewie solowym na ogólnopolskich festiwalach. Jest ponadto wokalistą zespołu TRIOLE, zespołu z tradycjami i osiągnięciami. Mieszka w Mszanie Dolnej. Pochodzi z rodziny o muzycznych tradycjach. Muzyka przynosi mu wielką radość.

Nauczyciele PM TRIOLKI Mariola i Piotr Burcanowie otrzymali "Kryształowy Puchar" tego festiwalu za wysoki poziom wykonawczy swych uczniów na przestrzeni ostatnich wielu lat.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Bańka choinkowa IBańka choinkowa IBańka choinkowa (plastik) obleczona ręcznie wykonanym materiałem, ze wstążeczką i sznureczkiem. Obwód ok. 26 cm.
    10 zł
  • Słownik biograficzny "Podhalanie" tom IISłownik biograficzny "Podhalanie" tom IILudzie kultury i sportu, dziennikarze, duchowni i samorządowcy - kilkaset osób znalazło się w tomie II Słownika biograficznego "Podhalanie". Słownik biograficzny...
    70 zł
  • Bransoletka "Czerwona"Bransoletka "Czerwona"Bransoletka "Czerwona" Obwód 21 cm. Materiały: Szkło i srebro. Zapięcie szufladkowe. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę Krzemińską-Owczarz.
    55 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.